Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Tik tok bizi izliyor mu ve hangi bilgileri topluyor? Sorularının yanıtını arayanlar için ilgili bilgileri ele alacağız.

Dublaj videoların yayınlandığı ve tüm dünyada hızlıca büyümeyi başaran platformun kullanıcı kitlesinin tüm hızıyla arttığını söylemek mümkündür. Uygulamanın kullanıcısı ne kadar fazlaysa araştırmacısı da o kadar fazla olmaktadır. Tik tok bizi izliyor mu ve hangi bilgileri topluyor? Diyenlere özel işlem aşamalarının hangi alandan kontrol edilmesi gerektiğini konu aldık.

  • Aslında sorunun tam olarak araştırma nedeni ise Whatsapp’ın son zamanlarda verdiği güncelleme diğer tüm uygulamalar için de sorulmaya başlanmış durumdadır.
  • Ancak şunu söylemekte fayda var ki girilen tüm web siteleri ya da indirilmiş olan tüm uygulamaların size ait verileri toplamaktadır.
  • Normal şartlarda izliyor mu? Sorusunun yanıtına direk olarak hayır yanıtını verebilmek isterdik ancak net bir şekilde böyle bir cevabı verebilmemiz mümkün değildir.

Tik tok bizi izliyor mu ve hangi bilgileri topluyor?

Tik tok bizi izliyor mu ve hangi bilgileri topluyor

Tik tok bizi izliyor mu? Sorusuna yanıt bulabilmek istiyorsanız vereceğimiz bilgileri dikkate almanız gerekiyor. Normalde bu sorunun yanıtı net olarak evet olsa da detayları vererek aklınızdaki soru işaretlerini kaldıracağız. Ben tik tokun beni izlemesini istemiyorum diyorsanız ya interneti hiç bağlanmayacaksınız ya da uygulamaya giriş yapmayacaksınız.

Yani sizin hiçbir bilginizin sisteme dahil olmasını istemiyorsanız bunların hepsini dikkate almak durumundasınız. Normalde bir uygulamayı indirdiğiniz de bu hangi uygulama olursa olsun sizden bazı izinleri talep etmektedir. İstenilen izinleri yerine getirmediğiniz sürece uygulama içerisindeki çoğu özellik çalışmamaktadır.

Kullanıcısı çok olan sosyal medya hesaplarına duymuş olduğumuz güven tamamen kendimizi kandırmak olsa da bu alandaki uygulamadan da verilerin dışarıya sızdırıldığın bilgilendirmelerini aldığımız olmaktadır. Yani daha açıklayıcı bir cümle kuracak olursak yükleme yapmış olduğunuz sıradan bir uygulama bile sizin istemediğiniz bir resmin ya da videonun bir anda yayılmasına neden olabilmektedir. Doğal olarak bunu sıradan bir uygulama yapıyor ise tik tokta yapabilir.

Tik tok hangi bilgileri topluyor?

Tik tok hangi bilgileri topluyor? Şeklinde girdiğiniz araştırmalara da katkımız olsun diye var olan bilgileri sizinle paylaşacağız. Kamera ve mikrofon erişimi uygulama kapalı olsa dahil. İP adresleri ve bağlantı kurduğunuz wifi kullanıcılarının konum bilgilerini, Cihazınızın tüm donanım bilgilerine,

Yüklemiş olduğunuz tüm uygulamalara yükleyip sildiklerinizi de buna dahil edebilirsiniz. İndirme yetkiniz de dahil olmak üzere bu bilgilerin tamamını topluyor. Tik Tok’un sizden veri çekmesinin sebebi reklam ve pazarlama stratejisi için istatistiksel veri toplamak, kendine yönelik siber saldırıların ise önüne geçmek olduğunu da bilmelisiniz.

Önceki İçerikErzurum Sistem Gereksinimleri ve pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram engellenenler nerede ve bulamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here