Merhaba arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda Tenda v1200 modem ayarı ve kablosuz kurulumu konusunda ki işlemleriniz için sizleri bilgilendireceğiz.

İnternet artık çağımızın olmazsa olmazları arasındaki yerini almış durumdadır. COVİD-19 virüsü sonrasında ise bu önemin daha fazla arttığını söyleyebiliriz. İnterneti bize sunmakta olan modemlere ise oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Tenda v1200 modem ayarı ve kablosuz kurulumu konusunda bir fikre sahip değilseniz eğer ilgili ayarların nereden yapılacağını birlikte kontrol edeceğiz.

  • Modem kurulum işlemlerinize başlamadan önce var olan kablo bağlantılarınızı takın.
  • Bağlantılarınız tamam ise bilgisayarınız ve modem arasına takılı olması gereken sarı ya da gri renkteki Ethernet kablosunu da takın.
  • Ve artık kurulum işlemlerinize hazırsınız. Hangi ayarların nasıl yapıldığını birlikte inceleyeceğiz.

Tenda v1200 modem ayarı ve kablosuz kurulumu

Tenda v1200

Tenda v1200 modem kurulumu için bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın. Adres satırı alanına 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basın.

Kullanıcı adı: admin

Parola: admin yazdıktan sonra giriş gerçekleştirin.

Kullanıcı adı: İnternet servis sağlayıcısından size verilen kullanıcı adınızı girin.

Şifre: alanına ise yine internet servis sağlayıcısından size verilmiş olan şifrenizi giriş yapın.

Modeminizin içerisindeki bilgilerin genelde aynı yerde olduğunu söyleyebiliriz. Bu kablolu giriş yapabilmeniz için gireceğiniz ayarlardır. Kablosuz ayarlarınız için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Tenda v1200 Kablosuz ayarı

Tenda v1200 modem ayarı ve kablosuz kurulumu

Tenda v1200 Kablosuz ayarı için ise yine aynı ekranda yer alan bilgilerin üzerinden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Modem ara yüzünün alt tarafında yer alan;

  • Ağ adını etkinleştir: Bu alana bir tane kablosuz ağ ismi girin.
  • Kablosuz Anahtarı: Bu alana ise en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir tane kablosuz ağ şifresi girip uygula diyelim.
  •  Modeminizin bağlantılarını yaptıktan sonra artık internetinize kablolu ve kablosuz olacak şekilde giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu ayarlar neticesinde internet bağlantınız yine gelmez ise bu durumda bağlı olduğunuz internet servis sağlayıcınızı arayıp kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi doğru giriyor olmanıza rağmen internetin gelmediğini iletin. Onlar gerekli kontrolleri yapıp arıza kaydı alarak sorununuzu giderecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz