Tenda modem sürekli kopuyor gideremiyorum. Aldığınız tenda ürününde yaşanan kopuklukla alakalı müdahalede bulunmanız için gereken ayarları gözden geçireceğiz.

Yeni nesil modemlerden birisi olan Tenda ürünü gün geçtikçe modellerini artırmaya gitmektedir. Model ve markalarına göre değişkenlik gösteren ürünlerin sunduğu internet kalitesi ve çekim alanı kullanıcıları cezbediyor. Her modemde olduğu gibi tenda marka modemlerde de ilerleyen dönemlerde çekim ya da kopma problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bağlantılarda meydana gelmekte olan kopma sorununuzla alakalı olarak ilk yapmamız gereken işlem İnternet Servis Sağlayıcınızın müşteri hizmetleri yetkisiyle iletişime geçmek olacaktır. ISS ile irtibata geçtiğinizde değerleriniz kontrol edildiğinde alt yapısal kaynaklı sorun olmadığı söylenirse modeminizin üzerinden ayarları sağlamanız gerekiyor. Genel olarak kanal ayarlarını işleme koymanız yeterliliğini korumaktadır. Kanal ayarlarına tenda marka modeminizde nereden ulaşacağımızı ise birlikte kontrol edip sorunumuzu gidereceğiz.

Tenda modem sürekli kopuyor gideremiyorum

Tenda modem kopuyor, tenda modemim sürekli kopuyor, tenda modemim kopmasın, tenda kopma nasıl giderilir, tenda kanal ayarı, tenda kanal ayarları nasıl yapılır, tenda kanal ayarını yapmak istiyorum, tenda kanal ayarlarını bulamıyorum. Tenda marka modeminizdeki kanal ayarlarına erişim sağlanması için gereken incelemelerimizi gözden geçirerek sorunumuza yönelik adımları sağlayacağız. Bu sayede hem çekim alanında yaşanan sorun hem de kopma problemine çözüm bulmuş olacaksınız.

Tenda kanal ayarı

Modem ve bilgisayar arasındaki kablo bağlantılarının doğru şekilde yapıldığından emin olduktan sonra boş bir internet sayfası açıyoruz. Adres satırı alanına,

Tenda modem sürekli kopuyor gideremiyorum, tenda modem kopuyor, tenda kanal ayarı, tenda kanal ayarı nerede, tenda modem kopmasın, tenda kopma nasıl giderilir
  • 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: admin yazarak giriş butonuna tıklayıp ara yüze giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Ara yüze erişim yaptıktan sonra ekranın sağında ‘’Advanced’’ Türkçe olarak ‘’Gelişmiş’’ seçeneğini görmeniz gerekiyor.
  • Buraya giriş işlemi sağladıktan sonra sayfanın sağ tarafından ‘’Wireless’’ yani ‘’Kablosuz’’ alanına tıklıyoruz.
  • Onun altında bulunan ‘’Basic’’ yani ‘’Temel’’ alanına geldikten sonra sayfanın orta ekranında ‘’Channel’’ yani ‘’Kanal’’ diye seçenek göreceksiniz.
  • Kanal ayarını: 1,6,9,11 şeklinde ayarlamanız sonrasında işlemler yarım saat ya da 45 dakika kadar devreye girmiş olması gerekiyor.

Gerçekleştirilen ayarlarla birlikte kopma ve çekim alanında probleminizin giderilmesi gerekiyor. Sorun hala daha devam ediyorsa modem garantiliyse garanti servisine değilse de değişime gidebilirsiniz. Sormak istediğiniz ekstram bir durum varsa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

Tenda modem sürekli kopuyor gideremiyorum, tenda modem kopuyor, tenda kanal ayarı, tenda kanal ayarı nerede, tenda modem kopmasın, tenda kopma nasıl giderilir
Tenda modem sürekli kopuyor gideremiyorum, tenda modem kopuyor, tenda kanal ayarı, tenda kanal ayarı nerede, tenda modem kopmasın, tenda kopma nasıl giderilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz