Tenda D302 Modem Kurulumu Resimli Anlatım olarak paylaşıp, bu modemin kanal ve kablosuz ayarları sorunununda nasıl giderileceğini makalemizde anlatacağız.

Teknoloji geliştikçe alt yapıdaki çalışmalarda hızlandırılmaktadır. Bu konuda yapılan hızlı çalışmalar sonrasında tüm TÜRKİYE’nin alt yapısı neredeyse Fibere uyumlu hale getirilmiştir. Fibere geçiş işlemleri sonrasında modem üretici firmalarında buna bağlı olacak şekilde modellerinde değişime gittiği gözlemlenmektedir. Son teknolojiye ayak uydurabilen bir modem markası olan Tenda D302 modemin ayarları noktasında işlemlerin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşımını sağlayacağız.

Bağlantılarımız için ilk olarak  ”Tenda D302 Modem Kurulumu Resimli Anlatım”na başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı yada Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 yada Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kurulum işlemlerine başlamasını sağlayabiliriz.

Tenda D302 Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Bilgisayarınızdan boş bir İnternet sayfası açtıktan sonra arama satırı kısmını temizledikten sonra arama satırı alanına,

 • 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter’a tıklıyoruz,

Genel ekran bilgilendirmesinde karşınıza çıkacak olan ekrandaki bilgileri aşağıdaki şekilde dolduruyoruz.

 • Username: admin
 • Password: admin yazdıktan sonra ”Login” diyoruz.

Tenda D302 kablosuz modem kurulumu

Yaptığımız işlemlerin sonuna doğru geldiğimizde yukarıda yer almakta olan bilgileri aşağıdaki şekilde doldurabilirsiniz.

 • Link Type: ADSL
 • Country: Turkey
 • VPI: 8 VCI: 35
 • Connection Type: PPPoE
 • Username: alanına İnternet servis sağlayıcısı tarafından sizlere verilen kullanıcı adını giriyoruz.
 • Password: alan bölümüne ise İnternet servis sağlayıcısı tarafından sizlere verilen şifre bilgisini giriyoruz.
 • Wireless SSID: Daha önce vermediğiniz bir kablosuz ağ ismi ve Türkçe karakter kullanmıyoruz
 • Wireless Key: alan kısmına ise daha öncesinde verilen en az 8 en fazla 64 karakterden olmak üzere bir kablosuz ağ şifresi girip al satırda bulunan ”Kaydet” ikonuna tıklıyoruz.
 • Yaptığımız işlemler sonrasında İnternet bağlantınız kablolu ve kablosuz olacak şekilde gelecektir.

Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Twitter Hesabım Calındı Nasıl Geri Alabilirim Resimli makalemizi inceleyebilirsiniz

”Yaptığımız işlemler sonrasında İnternet hizmetinizi almaya başlayabilirsiniz. Eğer hala İnternet hizmetinizi alamıyorsanız İnternet Servis sağlayıcınız ile görüşme gerçekleştirip hattınızda alt yapısal kaynaklı bir sorun olup olmadığının kontrolünü yapmanız gerekiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz