Televizyonda Görüntü Var Ses Yok Sorunu için izleyeceğiniz çözüm adımlarınızı tek tek olacak şekilde paylaşımını gerçekleştireceğiz. Vestel, philips, lg, arçelik,digitürk gibi izlediğiniz tv’lerde görüntü var ancak ses yok problemi için yapılması gerekenleri yazımızda ele alacağız.

Hayatımızın bir parçasıdır televizyonlar, markaları fark etse de sonuç kesinlikle değişmez. Günlük yaşantımızın bir parçası olan ve bir gün bile yokluğuna dayanamayacağımız teknoloji icatı televizyonlarımızda anlık yaşadığımız bazı sıkıntılarda haliyle oldukça can sıkmaktadır. Özellikle son zamanlarda baş gösteren problemlerden birisi haline gelen görüntü olmasına rağmen sesin gelmeme problemi bu hususta önem arz etmektedir. Karşılaştığımız problemin bir an evvel ortadan kalkabilmesi için çeşitli işlemler sağlayıp televizyonumuzun çeşitli ayarlarını bozup frekanslarını değiştirebiliyorsunuz. Hal böyleyken sorunların daha fazla büyümeden yaşanılacak bu tarz durumda neler yapılması gerekenleri sizlere tek tek anlatımını gerçekleştireceğiz.

Televizyonda Görüntü Var Ses Yok Sorunu

vestel televizyon ses yok görüntü var, lg tv görüntü var ses yok,  philips tv görüntü var ses yok, arçelik tv görüntü var ses yok, digitürk görüntü var ses yok, görüntü var ses yok, televizyon görüntü ve ses ayarlarınızı kendinizin bizzat nasıl yapacağınızı yazımızda kapsamlı yer vereceğiz.

Vestel Televizyon Ses Yok Görüntü Var

Televizyonunuzda karşılaşmış olduğunuz problem ile alakalı olarak öncelikle yaşanan sorununuz için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

  • Öncelikle şunu belirtmemiz de fayda bulunmaktadır. Evimizde kullanımını gerçekleştirmiş olduğumuz televizyon ve uydu alıcılarının iki farklı kumandaları yer almaktadır.
  • İlk olarak televizyon kumandasından televizyon sesini açmayı deneyip sonrasında sorun giderilmediyse uydu alıcısı üzerinden ses açma işlemini denemeyi sağlayın.
  • Yaptığınız işlem adımı sonrasında televizyonda görüntü olmasına rağmen ses kaynaklı sıkıntınız cihazın ses seviyeleriyle alakalıysa yaptığınız bu işlem sonrasında çözüm gelecektir.

Televizyonda Görüntü Var Ses Yok Sorunu, vestel televizyon ses yok görüntü var, lg tv görüntü var ses yok,  philips tv görüntü var ses yok, arçelik tv görüntü var ses yok, digitürk görüntü var ses yok, görüntü var ses yok

Philips Tv Görüntü Var Ses Yok

Herhangi bir sebep olmadan giden sesin temelinde yatan nedenin farklı sebepleri olacağından ötürü,

  • Televizyon kumandası üzerinde herhangi bir tuşun basılı kalıp kalmadığını kontrol edelim.
  • Bu tuşlardan biri MUTE tuşu ise onu takılı kaldığı yerden çıkarmayı deneyin.
  • Yapacağınız bu işlem sonrasında sorun giderilecektir.

Televizyonda Görüntü Var Ses Yok Sorunu, vestel televizyon ses yok görüntü var, lg tv görüntü var ses yok,  philips tv görüntü var ses yok, arçelik tv görüntü var ses yok, digitürk görüntü var ses yok, görüntü var ses yok

Digitürk Görüntü Var Ses Yok

Yaptığımız işlem ayarları sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa yani televizyonunuzda görüntü var lakin ses yok ise bu durumda yapılacak olan işlemlerden biride,

  • Evinizde kullanım gerçekleştirmiş olduğunuz kumandayı televizyona tam olarak tutmadığınız için de yapılmıyor olabilir.
  • Bunu da kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır.

Tüm bu sağladığınız işlemler sonrasında bir de televizyon kablo bağlantılarını ve içerisinde ki ses kontrollerini sağlayınız. Yapacağınız işlem ayarları sonrasında karşılaşmış olduğunuz bu problem ortadan kalacaktır.

Ayarlar ve adımlarımız bu kadardır. Televizyon bağlantınız içerisinde farklı bir sorun ile karşılaşmanız halinde yorum alanında belirtmeniz yeterli olacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz