Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram web nedir ve nasıl açılır? Merak edenlerden biriyseniz eğer bu konuda sizleri bilgilendireceğiz.

İletişimin mesajlaşma olarak yaygınlaştığı ve teknolojinin de hızlı bir şekilde gelişmiş olduğu bu dönemde çoğu kullanıcı farklı farklı mesaj uygulamaları kullanmaktadır. Kullanım kişiden kişiye göre değişkenlik gösterse de mesajlaşma uygulamaları bilgisayarlarında kullanan kitle de bulunmaktadır. Telegram web nedir ve nasıl açılır? Cevabını araştırıyorsanız eğer muhtemelen uygulamayı bilgisayardan da kontrol etmek istiyorsunuzdur.

 • Uygulama 2013 yılında çevrim içi mesajlaşma uygulaması olarak piyasaya sürülmüştür. Whatspap’a rakip olarak geliştirilen uygulama günden güne kitlesini artırmayı başardı.
 • Uygulamanın son zamanlarda ise daha çok popüler hale geldiğini söyleyebiliriz.
 • Whatsapp’ın getirdiği gizlilik politikası nedeniyle milyonlarca kullanıcı Telegram’a üyeliğini sağlamış oldu.

Telegram web nedir ve nasıl açılır?

Telegram web nedir

Telegram web nedir sorusunun yanıtı aslında oldukça nettir. Telegram uygulamasını ister mobil telefonunuzdan isterseniz de bilgisayarınızdan kullanabiliyorsunuz.

Yani bunu Whatsapp gibi de düşünebilirsiniz. Nasıl ki Whatsapp uygulamasını hem mobilde hem de bilgisayar masa üstünde problemsiz şekilde kullanabiliyorsak aynısı Telegram uygulaması içinde geçelidir.

 • Telegramın bu denli sevilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi ‘’Gizli sohbet’’ seçeneğinin kendi içerisinde olmasıdır.
 • İlgili seçeneğin aktif edilmesi durumunda uygulama içerisinde sağlayacağınız, mesajlaşmalar, belgeler ve görsellerin hiçbiri politikası gereği sunucu alanına kaydedilmemektedir.
 • Hal böyleyken uygulamaya olan ilginin de günden güne artış gösterdiğini söylemek mümkündür.
 • Mesajların silinmesi halinde bile o mesajların hiçbir şekilde geri getirilmeyeceğini bilmenizde yarar var.
 • Telegram web üzerinde de yapacağınız işlemlerde de aynı bilgiler geçelidir. Bilgisayarınızda masaüstü versiyonundan yararlanabilmesi için izlemeniz gereken aşamalar bulunmaktadır.
 • İlk olarak tarayıcınızdan boş bir internet sayfası açarak arama bölümüne telegram web yazıp enter tuşuna basın.
 • Gelen aramalarda ilk sıraya tıkladığınızda açılan ekrana telefon numaranızın bilgilerini girin.
 • Devamında numaranız kod gönderilecektir. Gelen kodun girilmesiyle birlikte telegram web alanına bağlanmış olacaksınız.

Telegram web nasıl açılır? Belirtilen ayarları takip etmeniz durumunda uygulamanın sizde de açıldığını söyleyebiliriz.

Telegram nasıl açılır

Kod telefonuma gelmiyor diyenlerden biriyseniz kodun telegramın kendi mesajlaşma bölümün gelmektedir.

Mesaj yerini kontrol etmeyin telegram uygulamanızın mesaj alanını kontrol edin. Telegram ile ilgili sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir konu varsa bize bunu yorum alanından bildirmeniz yeterlidir.

Önceki İçerikXiaomi Mi Mix Alpha format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTik tok bakiye yükleme ve jeton alma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here