Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram oturumu kapatma ve çıkış yapma işlemlerinin nereden yapılacağına dair sizi bilgilendireceğiz.

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram günden güne kullanıcı kitlesini arttırmaya devam etmektedir. Uygulamayı kullanan kişilerin ise bazı sorunları araştırdıkları da aşikardır. Telegram oturumu kapatma ve çıkış yapma konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

  • Aslında kullanıcıların Telegram uygulamasında oturumu kapatmasına gerek bulunmamaktadır.
  • Gizliliğe ve güvene önem veren uygulamada aynı anda birden fazla cihazda oturum açılabilmektedir.
  • Fakat siz tek bir yerden oturumun açık kalmasını istiyorsanız bu durumda oturumları nereden kapatacağınıza beraber göz gezdireceğiz.

Telegram oturumu kapatma ve çıkış yapma

Telegram oturumu kapatma

Telegram oturumu kapatma ayarlarınızın işleme konulabilmesi için aşamaları tek tek sizlere bilgilendireceğiz. Birden fazla oturum açılabilen uygulama da yapılması gereken tek işlem ise telefon numaranızın kullanılmasıdır.

Birden fazla oturum sizin alanınızı doldurduğunu düşünüyorsanız telefonunuzdan ‘’Ayarlar>Veri ve Depolama>Oradan da ön belleği temizle üzerine dokunup ilerleme sağlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde birden fazla telefon numaranız var ise oturumu kapatmadan hesaplar arasından geçiş işlemi sağlayabilirsiniz.

  • Telegram uygulamasında oturum kapatmak için platform içerisine giriş sağlayın.
  • Sağ alt tarafta yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine dokunun.
  • Oraya tıklamanızla birlikte gelen ekranın üstünde bulunan ‘’Düzenle’’ seçeneğine tıklayın.
  • Gelen sayfanın altında yer alan ‘’oturumu kapat’’ seçeneğine dokunarak işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

Oturumu kapat demenize rağmen işlem sağlanmıyorsa muhtemelen internet bağlantınızda bir problem meydana gelmiş olabilir. Bağlantılarınızı gözden geçirerek tekrar deneme gerçekleştirin.

Telegram çıkış yapma işlemlerini yukarıda bahsedilen şekilde devreye alabilirsiniz. Ayarlarınızı belirtilen şekilde devreye alıyor olmanıza rağmen sorun devam ederse uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak işlem sağlanabilir.

Tek bir cihaz üzerinden ya da farklı bir cihazdan da oturumunuzu güvene almak isterseniz de ‘’Ayarlar>Gizlilik ve güvenlik alanından parola belirlemesi yapabilirsiniz. Oturumu kapatmanızla birlikte tüm gizli mesajlarınızın kaybolacağını da bilmenizi isteriz.

Telegram oturumu kapatma ve çıkış yapma
Önceki İçerikFacebook animasyon görünmüyor ve bende yok
Sonraki İçerikRisk of Rain 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here