Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram kullanıcı adı ayarlama ve oluşturma işlemlerini hangi alandan sağlayacağınızı beraber inceleyeceğiz.

Mesajlaşma uygulamaları içerisinde en güvenli uygulama haline gelen ve bu şekilde bilinen Telegram uygulaması ülkemizde de herkes tarafından sevilerek kullanılmaya başlanmıştır. Elbette uygulama içerisinde merak edilen konularda bulunmaktadır. Bunların başında ise Telegram kullanıcı adı ayarlama ve oluşturma işlemleri hakkında bilgi vereceğiz.

  • Uygulamayı diğer mesajlaşma platformlarından ayıran bir çok özelliği bulunmaktadır.
  • Telegram kullanıcı adı özelliğine sahip iken diğer platformlarda bu özelliğin olmadığı söylemek mümkündür.
  • Yani kişi hangi isimle görünmek istiyorsa o ismin değişimini sağlayabilmektedir. Siz de aynı işlemi yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Telegram kullanıcı adı ayarlama ve oluşturma

Telegram kullanıcı adı ayarlama

Telegram kullanıcı adı ayarlama işlemlerini sağlamanızın ana nedeni iletişim kurulan kişiye sadece kullanıcı adınızı paylaşıyor olmanızdır. Zaten gizliliğe ve güvene önem veren uygulamanın bu özelliği herkes tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

Kullanımı gerçekleştirmiş olduğunuz uygulama da kullanıcı adı belirlemeniz sonrasında karşı tarafla yapacağınız mesajlaşma, sesli aramalarda sadece kullanıcı bilgilerinizi vermiş olursunuz. Yani telefon numaranızı paylaşmamış olacaksınız. Elbette bu da ayrı bir güvenlik adımı olarak ön plana çıkmaktadır.

  • Telegram uygulamasında kullanıcı adınızın ayarlanabilmesi için öncelikle hesabınızın içerisine giriş sağlayın.
  • Hesaba giriş yapmanızla birlikte sağ alt tarafta yer alan ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin.
  • Gelen sayfada ‘’Kullanıcı adı ayarla’’ butonuna tıklayıp kullanıcı adının ayarlamasını sağlayabilirsiniz.

Ayarlamalar sonucunda işlemlerinizi bitirdikten sonra adımları tamamlamış olacaksınız. Sosyal medya hesaplarında olduğu gibi sizin de burada belirlediğiniz isim daha öncesinden alınmış olabilir. Böyle bir durumda farklı bir isim belirlemesi sağlamanız gerekmektedir.

Telegram kullanıcı adı oluşturma işlemleri esnasında genelde hata alan kullanıcılar bulunmaktadır. Alınan hatalarda isimlerin daha öncesinde alınmış olmasıyla ilgilidir. Bir isim daha öncesinden farklı bir kullanıcı tarafından alınmış ise o ismi kullanamaz ya da alamazsınız.

Kullanıcı adını belirlemiş olmanıza karşın işlem devreye girmiyorsa bağlantınızın kesilmesinden ötürü sorun yaşamış olabilirsiniz. Bağlantılarınızı gözden geçirerek deneme sağlayın.

İnternet ile ilgili sorun yoksa bu durumda sizden ricamız uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak deneme sağlamanız olacaktır. Denemeleriniz sonucunda bir problem yaşarsanız bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Telegram kullanıcı adı ayarlama ve oluşturma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz