Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram klasörü kaldırma ve silme ayarlarını nereden sağlanacağına bakacağız.

Telegram sunmuş olduğu klasör özelliği ile birlikte göz kamaştırırken kullanıcıların bazıları ise bu özellikten kurtulmak istemektedir. Oluşturdukları klasörlerin görünmesini istememektedir. Bizde hal böyle olunca Telegram klasörü kaldırma ve silme aşamaları konusundaki ayarlarınız hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Gerçekleştireceğimiz ayarlar ile birlikte hem klasörden kişiyi nasıl kaldıracağınızı hem de klasörün nasıl kaldırılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz. Aslında oluşturmuş olduğunuz bir klasörü kaldırmak çok kolaydır. Yalnız işlemler bilinmediği taktirde oldukça zorlaşabilmektedir. Zorunuzu kolaylaştırabilmek adına gerekenleri ele aldık.

Telegram klasörü kaldırma ve silme

Telegram klasörü kaldırma

Telegram klasörü kaldırma ayarlarınız için öncelikli olarak telefonunuzun uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin. Uygulamanıza girişinizi gerçekleştirmenizle birlikte gelen sayfanın üst tarafında ‘’Tüm sohbetler’’ ve onun yanında da oluşturmuş olduğunuz klasörün adını görmüş olmanız gerekmektedir.

Klasörün üzerine dokunmanızla birlikte buraya eklediğiniz sohbet içerisinde hangi kişiyi çıkarmak istiyorsanız onun üzerine uzunca basarak klasörden kaldır ya da sil seçeneğine tıklayıp işleminizi bitirebilirsiniz. Sağlanacak bu işlem klasör silme işlemi için değil klasöre eklediğiniz kişiyi silmek için sağlanan bir işlemdir.

Klasörün kaldırılabilmesi için yine üst taraftaki klasör adına tıklamanızla birlikte gelen sayfada klasörün üzerine uzunca süre basınca karşınıza uyarı olarak klasör silinsin mi? Uyarısı gelecektir. Evet demenizle birlikte platformda oluşturmuş olduğumu klasör kaldırılmış olacaktır. Gerçekleştirilen işlemleriniz netice vermez ya da ayarlar işleme girmez ise bu durumda hangi yolların takip edilmesi gerektiğine de bakacağız.

Telegram klasörü silme ayarlarını bahsedilen şekilde devreye almanıza rağmen işlemler olmuyor ise muhtemelen bağlantı kesikliğinden ötürü sorun yaşamış olabilirsiniz. Bağlantılarınızı gözden geçirerek yeniden aynı işlemleri denemeniz gerekmektedir.

Sorun bağlantıyla alakalı değil ise uygulamanıza gelen güncelleme ya da arka planda çalışan uygulamalarla alakalı olabilir. Hesap şifre bilgilerine hakimseniz eğer işlemleriniz için uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayıp işlem gerçekleştirebilirsiniz. Sorun giderilmez ise arka planda çalışan uygulamaların çalışmaları bittikten sonra tekrar aynı işlemleri devreye koyabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin neticesinde sorun giderilmiş ve çözüm sağlanmış olması gerekmektedir. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Telegram klasörü silme
Telegram
Telegram klasörü kaldırma ve silme
Önceki İçerikTelegram mesajları klasörleme ve klasör oluşturma
Sonraki İçerikSCARLET NEXUS sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz