Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram kimse arayamasın ve arama gelmesin istiyorsanız çözüme ilişkin bilgilendirmeleri sizinle paylaşacağız.

Whatsapp’a gelen son güncelleme sonucunda gönderilen gizlilik sözleşmesiyle birlikte çoğu kullanıcı bunu istemediğinden ötürü farklı uygulamalara geçiş sağlamıştır. Telegram ise bu uygulamalar arasında en çok tercih edilen uygulamalar arasında yerini almış durumdadır. Telegram kimse arayamasın ve arama gelmesin istiyorsanız bunu uygulama içerisinde kendiniz sağlayabiliyorsunuz.

  • Telegram’ı diğer uygulamalardan ayıran en temel özelliği ise tüm yetkilendirmeyi kullanıcıya vermesidir.
  • Gizlilik ise en üst seviyelerde ilerlemektedir. Yani üçüncü şahısları bırakın kendisiyle bile bilgileri paylaşmamaktadır.
  • Uygulamanın içerisinde birinin sizi aramasını istemiyorsanız eğer onunda ayarlamasını kendinize bağlı olacak şekilde yapabilmeniz mümkündür.
  • Daha öncesinde bu ayarların nereden yapıldığını hiç bakmadıysanız işlemlerle ilgili sizi bilgilendireceğiz.

Telegram kimse arayamasın ve arama gelmesin

Telegram kimse arayamasın

Telegram kimse arayamasın diyorsanız öncelikle uygulamanızın içerisinde giriş gerçekleştirmeniz gereklidir. Uygulamaya girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın sağ alt alanında yer alan ‘’Ayarlar’’ butonuna dokunun.

Ayarlar kısmına giriş yapmanızla birlikte gelen sayfada yer alan ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ bölmesine tıklayın. Beraberinde ise gelen sayfanın orta bölmesinde yer alan ‘’Aramalar’’ seçeneğini göreceksiniz. Aramalar bölümüne girişinizi gerçekleştiriyorsunuz.

Açılan sayfada kimler tarafından aranmak istiyorsanız ‘’Hiç kimse’’ seçerek tüm herkese aramalara kapalı duruma getirebilirsiniz. ‘’Kişilerim’’ olarak seçerseniz de sadece rehberinizde olan kişilerin sizi arayabileceğinizi bilmeniz gereklidir. Yani aslında burada uygulama yine sizin isteğinize bağlı olacak şekilde ayarları bırakmaktadır. Lakin siz bu işlemleri yapıyor olmanıza rağmen hala daha arama sağlıyorsanız bu farklı bir problemden kaynaklanmaktadır.

Telegram arama gelmesin

Telegram kimse arayamasın ve arama gelmesin

Telegram arama gelmesin diye yukarıdaki işlemleri devreye alıyor olmanıza rağmen girmiyorsa nedeni açıkça bellidir. Ayar sırasında internetiniz gitmiş olabilir ya da arka planda çalışan uygulamalarınız buna engel vermiş olabilir. Dolayısıyla bağlantılarınızı bu doğrultuda kaleme almanız gerekmektedir.

Telegram ile ilgili aramaların gelmemesi için verdiğimiz bilgileri işleme koyarsanız herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Uygulama ile ilgili farklı bir sorun yaşarsanız durumu bize yorum kısmından ulaştırmanız yeterli olacaktır. Sormak ya da eklemek istediklerinizi bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz