Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram herkes gruba ekleyemesin ve grup ayarları konusundaki işlemlerin nasıl sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Mesajlaşma platformu olarak kullanılan ve bir anda milyonlarca kişi tarafından indirilmiş olan Telegram uygulaması da merak edilen sorulara cevap olmaya devam etmekteyiz. Ele aldığımız bu haberimizde ise Telegram herkes gruba ekleyemesin ve grup ayarları ayarlarını nereden sağlanacağına dair tüm bilgileri size aktaracağız.

  • Çoğu kullanıcı bir anda habersiz şekilde gruplara eklendiğini ve bundan rahatsızlık duyulduğundan ötürü hesabın silinmesine kadar giden kullanıcılar bulunmaktadır.
  • Sizde onlardan biriyseniz eğer hesabınızı silmenize gerek bulunmamaktadır.
  • Birlikte gerçekleştireceğimiz ayarlarla birlikte herkesin sizi gruplara eklenmesinin önüne geçeceğiz.
  • Ayarların nereden ve nasıl olduğunu görsel ve yazılı olacak şekilde tek tek sizlere aktaracağız.

Telegram herkes gruba ekleyemesin ve grup ayarları

Telegram herkes gruba ekleyemesin

Telegram herkes gruba ekleyemesin istiyorsanız eğer uygulamanız içerisine giriş sağlayarak vereceğimiz ayarları işleme koymanız gereklidir. Sağlanacak işlem aşamaları ile birlikte sorununuzu gidermiş ve çözümünüzü sağlamış olacaksınız.

  • İlk olarak Telegram uygulamasına girişinizi sağlamanız gereklidir.
  • Girişi yaptıktan sonra gelen sayfanın sağ alt tarafında yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine dokunun.
  • Karşınıza gelecek olan sayfanın orta alanında yer almakta olan ‘’Gruplar’’ seçeneği bulunmaktadır.
  • Gruplar bölmesinin içerisine girdiğinizde ise ‘’Herkes’’ ya da ‘’Kişilerim’’ adı altında iki ayrı seçenek göreceksiniz.
  • Bu alandan ‘’Kişilerim’’ olarak seçmeniz durumunda gruplara ekleme işlemlerini rehberinizdeki kişiler olarak ayarlamış olacaksınız.
  • Fakat siz rehberinizde bulunan kişilerin de sizi eklemesini istemiyorsanız ‘’Asla izin verme’’ yazısını vardır. Onun üzerine tıklayarak gruba eklemesini istemediğiniz kişiyi engellemesini sağlayabilirsiniz.

Ayarlarınızla birlikte herkesin sizi gruba eklemesinin önüne geçmiş olacaksınız. Grup ayarlarını bu alandan gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayarlarınız yapıyor olmanıza karşın hata hala daha devam ediyorsa aşağıdaki adımları işleme koymanız gereklidir.

Telegram grup ayarları

Telegram grup ayarları

Telegram grup ayarları işlemleri yukarıdaki alana giriş yaparak sağlayabilirsiniz. Haricinde açılan gruplar üzerinden de grup ayarlarınızdaki değişiklikleri devreye koymanız mümkündür. İşlemlerinizle alakalı sorun yaşarsanız bu durumda uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayarak işlem sağlayabilirsiniz.

Siz ayarları yapıyor olmanıza rağmen gruplara eklenmeye devam ediyorsanız bu durumda ayarlarınız esnasında bağlantılarınız da kesiklik yaşamış olabilirsiniz. İnternet bağlantılarınızı gözden geçirerek denemelerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz.

Telegram herkes gruba ekleyemesin ve grup ayarları
Önceki İçerikinstagram kullanıcı adı değiştirme ve değiştiremiyorum
Sonraki İçerikThe Medium Sistem Gereksinimleri Pc Kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here