Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram gruptan çıkma ve ayrılma işlem aşamalarını nereden sağlanacağına dair bilgileri sizinle paylaşacağız.

Whatsapp’ın getirdiği güncelleme ile birlikte çoğu kullanıcı uygulamayı terk etmek zorunda kaldı. Ve mesajlaşma uygulaması olarak BiP messenger, Telegram, Signal ve benzeri uygulamalar bir anda popüler olmaya başlandı. Telegram ise bu uygulamalar arasında en çok tercih edilen platformlardan birisi haline gelmiş durumdadır. Ancak bazı kullanıcılar Telegram gruptan çıkma ve ayrılma konusunda bir bilgiye sahip olamadığı için ayarlar konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Uygulama Whatsapp’ın aksina gruplaşmayı belirli bir sayı ile sınırlandırmamaktadır.
  • Zaten Telegram uygulamasını diğer platformlardan ayıran daha fazla özellikte söylememiz mümkündür.
  • Gruplara haberiniz olmadan dahil edilmek istemiyorsanız ayarlar alanından bunun düzenlemesini sağlamanız mümkündür.
  • Ancak eklendiğiniz bir gruptan daha sonrasında nasıl çıkacağını bilmiyorsanız bu konuda da sizi bilgilendireceğiz.

Telegram gruptan çıkma ve ayrılma

Telegram gruptan çıkma

Telegram gruptan çıkma işlem aşamalarının daha öncesinde hiç yapmadıysanız eğer ayarların nereden yapıldığı konusunda bir fikriniz olmayabilir. Fakat gruptan çıkma işlemlerinizin sandığınızdan daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulamaya giriş yaptığınızda muhtemelen gelen sayfanın üst tarafında gruba dahil edildiğiniz için o grubun ismi ve mesajlaşmaları gelecektir. Grubun içerisine girmeden üzerine gelerek sol kaydırın. Sola kaydırdığınızda ‘’Sil’’ seçeneğine dokunun. Sil dediğinizde oluşturulan gruptan ayrılmak istediğinizden emin misiniz? Şeklinde bir bilgilendirme gelecektir.

Gelen bilgilendirmeye istinaden sil demeniz durumunda artık gruptan çıkmış olacaksınız. Siz gruptan çıkmış olmanıza rağmen hala daha gruptaki mesajlar gelmeye devam ediyorsa yüksek ihtimalle farklı biri sizi gruba dahil etmiş olabilir. Yeniden çıkış yaparak gruba davetleri kapalı duruma getirmeniz gerekmektedir. Ancak kimse dahil etmiyor ve siz bu alanda sorun yaşıyorsanız eğer aşağıdaki işlem aşamalarını devreye koymanız gerekmektedir.

Telegram gruptan ayrılma

Telegram gruptan çıkma ve ayrılma

Telegram gruptan ayrılma ayarlarınızın devreye alınabilmesi için izlemeniz gereken çözüm yollarından bahsetmiş bulunmaktayız. Ayarları bizim size bahsettiğimiz şekilde yaparsanız herhangi bir sorun olmadan işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Fakat ben ayarları yapıyorum ancak yine gruptan ayrılamıyorum diyorsanız bunun nedeni işlem sırasında internet bağlantınızın kesilmesiyle alakalıdır.

Haliyle bağlantılarınızı gözden geçirerek yeniden işlem sağlamanız da yarar bulunuyor. Ayarlarınız internet tabanlı devreye girmiyor ise sorun çözümü için uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme sağlayabilirsiniz.

Önceki İçerikTelegram girmediğimde kendiliğinden silinir mi?
Sonraki İçerikTik tok bu e-posta adresi alınmış
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here