Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram ek parola koyma ve belirleme işlemlerini nereden sağlanacağınız detaylı olarak konu aldık.

Ülkemizde kullanımı fazlalaşan mesajlaşma uygulamalarından birisi haline gelen Telegram platformunda kullanıcıların isteklerine göre de biz de yazılarımızı hazırlamaya devam etmekteyiz. Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan birisi de Telegram ek parola koyma ve belirleme işlemidir.

  • Ek parola dediğimiz ise tamamen iki farktörlü kimlik doğrulamadan bahsediyoruz.
  • Bildiğiniz üzere diğer uygulamalarda bu bilgiler mevcuttur. İki faktörlü kimlik doğrulama ile birlikte hesabınızı tamamen güvene almış oluyorsunuz.
  • Telegram uygulamasında da bu işlemi kendiniz sağlayabilirsiniz. Ve 2 faktörlü kimlik doğrulama işlemlerinde de parolanın belirlemesini siz yapıyorsunuz.

Telegram ek parola koyma ve belirleme

Telegram

Telegram ek parola koyma ayarlarınızın işleme alınabilmesi için uygulama içerisinden nereye girileceğini bilmeniz gerekmektedir. Bu ayarları bildikten sonra geriye kalan sadece şifrenizin doğru bir şekilde belirlenmesi olmaktadır.

  • Parola ekleme işlemleriniz için öncelikle Telegram uygulamasının içerisine giriş sağlayın.
  • Uygulamaya girişinizi yapmanızla birlikte açılan sayfanın sağ alt alanında yer alan ‘’Ayarlar’’ düğmesine tıklayın.
  • Ve daha sonrasında gelen ekranda ise ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ alanına dokunun.
  • Devamında ise ‘’İki adımlı doğrulama’’ kısmına tıklayıp ilerleme sağlıyoruz.
  • Siz bu alana dokunduğunuz gelen sayfada ‘’Ek parola’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Alt taraftaki ayarla düğmesine tıklamanız durumunda şifrenin belirlemesini sağlayıp işlemlerinizi bitirebilirsiniz.
Telegram ek parola koyma

Ayarlarınızla beraber artık parolanızı belirlemiş olacaksınız. Bundan sonrasında uygulamayı daha da güvene almış olacaksınız. İki faktörlü doğrulamayı belirlemenize rağmen işlem sağlayamıyorsanız bu durumda aşağıdaki adımları sağlayabilirsiniz.

Telegram ek parola ekleme

Telegram ek parola ekleme işlemi tamamen uygulamayı güvene almanız için belirlenmiştir. Uygulamanızın farklı kişilerin eline geçmemesi ve daha güvenilir hale gelebilmesi adına yukarıdaki aşamaları işleme koyabilirsiniz.

Belirtilen işlem aşamaları sonucunda problem yaşarsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme sağlayabilirsiniz. Telegram parola belirleme işlemleri bahsedilen şekilde devreye alınabilmektedir. Bu aşamada takıldığınız ya da sormak istediğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Telegram hakkında ki makalelerimizi yayınlamaya devam ederken sizlerden gelen bilgilendirmelere de önem verdiğimizi unutmayınız.

Telegram ek parola koyma ve belirleme
Önceki İçerikXiaomi Redmi Note 8T format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikinstagram öküz yılı nedir ve kullanımı
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here