Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram çevrimiçi olduğum görünmüyor ve çıkmıyor diyorsanız ilgili ayarları nasıl açacağınıza bakacağız.

Günümüz çağında mesajlaşma yöntemi oldukça sık kullanılmaktadır. Durum böyle olunca da mesajlaşma uygulamalarının sayılarında da ciddi artışların olduğunu söylemek mümkündür. Telegram çevrimiçi olduğum görünmüyor ve çıkmıyor diyenlerden biriyseniz eğer ilgili ayarlarınızın nasıl aktif duruma getirileceği konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Telegram uygulamasının bir anda popüler olmasının en büyük etkenlerinden birisi Whatsapp’ın getirmiş olduğu gizlilik sözleşmesidir.
  • Daha sonrasında bu durum düzetilmeye çalışılsa da kullanıcıların bir çoğu uygulamayı kullanmaya başladı bile.
  • Ancak Telegram uygulamasının kullanıcı kitlesi arttıkça uygulamada sorun yaşayan kişilerin sayılarında da artış göründü.

Telegram çevrimiçi olduğum görünmüyor ve çıkmıyor

Telegram çevrimiçi olduğum görünmüyor

Telegram çevrimiçi olduğum görünmüyor diyenler arasında yerinizi aldıysanız eğer ayarlarınızın aktif hale getirilebilmesi için hangi aşamaların gözden geçirilmesi gerektiğine bakacağız. Normalde çevrimiçi olduğunu görünmüyorsa bunun nedeni ilgili özelliğin kapalı duruma getirmiş olmanızla alakalıdır.

Siz daha öncesinde bu işlemi yapmadıysanız farklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Ayarların devreye konulabilmesi için öncelikle Telegram uygulamanızın içerisine giriş sağlayın. Uygulamaya girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın sağ alt bölümünde yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesinin üzerine dokunun. Ve ardından ise ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ yazan kısma dokunun.

İşlemlerinizin devamını sağlarken gelen sayfada yer alan ‘’Son görünme ve çevrimiçi’’ yazan alana giriş sağlayın. Açılan ekranda ‘’Herkes, kişilerim ve hiç kimse’’ seçeneği olması gereklidir. Hiç kimse olarak işaretli olan yeri siz herkes ya da kişilerim olarak tercihinize bağlı olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Ayarlarınızı işleme koyduğunuzda arkadaşlarınızda ya da rehberinizde bulunan kişilerde çevrimiçi görünmüyorsanız farklı bir problem olabilir.

Telegram çevrimiçi olduğum çıkmıyor

Telegram çevrimiçi olduğum çıkmıyor

Telegram çevrimiçi olduğum çıkmıyor ise bunun nedeni sizin uygulama içerisinde işlem yaptığınız esnada bağlantılarınızın gitmiş olmasıyla alakalıdır. Wifiden bağlıyken mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme sağlayın.

Olmaz ise uygulamaya gelen güncellemelerden ötürü de sorun yaşama ihtimaliniz oldukça yüksektir. Uygulamanızı telefonunuzdan kaldırarak yeniden yükleme yapıp telefonunuzu da yeniden açarak deneme sağlayın. Ayarlarınız neticesinde sorunun giderilmiş olması gerekmektedir.

Telegram çevrimiçi olduğum görünmüyor ve çıkmıyor
Önceki İçerikTelegram son görülmem gözükmesin ve çıkmasın
Sonraki İçerikFacebook gözden geçirme bende çıkmıyor ve nerede
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here