Kıymetli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram beni kimse arayamıyor ve arama alamıyorum diyenler için izlenecek çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın duyurduğu gizlilik sözleşmesi ardından çoğu kullanıcı farklı bir mesajlaşma uygulaması arayışına girmiş durumdadır. Telegram platformu ise bunların başında gelmektedir. Fakat çoğu kullanıcı Telegram beni kimse arayamıyor ve arama alamıyorum demektedir.

  • Mesajlaşma uygulamasında aramalar, görüntülü arama, sesli mesaj gönderimi ve mesaj alışverişlerinizi sorunsuz şekilde yapabiliyorsunuz.
  • Birinin sizi arayamadığı siz ancak o kişi sizi aradığında arama sağlayamadığı esnada size söylediği an itibariyle öğrenebilirsiniz.
  • Birkaç arkadaşınızdan gelen seni arayamıyoruz dediğinde öğrenmiş olacaksınız. Kişilerin sizi arayamamasıyla alakalı sorunun ne ile alakalı olduğuna ise beraber bakarak çözüm sağlayabileceksiniz.

Telegram beni kimse arayamıyor ve arama alamıyorum

Telegram beni kimse arayamıyor

Telegram beni kimse arayamıyor şeklinde bir araştırma içerisine girdiyseniz eğer sorunun ne ile alakalı olduğuna dair bilgileri beraber gözden geçireceğiz. Normalde Telegram arama ayarlarını, grup ayarlarını ve görünüm ayarları gibi bir çok bilgilendirmeleri sizlerin isteğine bağlı olacak şekilde devreye koymuş durumdadır.

Hal böyleyken arkadaşlarınızın sizi arayamıyor olmasının nedeni de muhtemelen uygulamadaki aramaların kapalı olmasıyla alakalıdır. Aramaların kapalı konumda iken tekrar aktif duruma getirilebilmesi için izleyeceğiniz çözüm yollarının neler olduğuna beraber göz gezdireceğiz.

  • Uygulamanızın içerisine girişinizi gerçekleştirmenizle birlikte gelen sayfanın sağ alt tarafında yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine dokunun.
  • Ayarlar kısmına girişinizi yaptığınızda açılan ekranda yer alan ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ bölmesine tıklayın.
  • Oradan da ‘’Aramalar’’ bölmesine tıklayın.
  • Açılan ekrandaki ayarlarınızı herkes olarak ya da kişilerim olarak değiştirmenizle birlikte aramalarınızı artık alabilecekisiniz.

Telegram arama alamıyorum

Telegram arama alamıyorum

Telegram arama alamıyorum sorunu için yukarıda verdiğimiz bilgileri kaleme almanız yeterlidir. Lakin belirtilen işlemlerden sonrada aramalar yapılmıyor ise sunucu tabanlı problem olabilir. Diğer arkadaşlarınızda aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığı öğrenebilirsiniz.

Aynı sorun diğer arkadaşlarınızda yok sadece sizde varsa uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme sağlayarak deneme yapabilirsiniz. Son olarak Telegram yetkililerine durumu ileterek çözüm sağlatabilirsiniz. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Telegram beni kimse arayamıyor ve arama alamıyorum
Önceki İçerikSignal uygulamasına wifiden girilmiyor ve çalışmıyor
Sonraki İçerikTik tok canlı yayına geçemiyor ve yasak ne zaman bitiyor?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here