Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram anket oluşturma ve yapma ayarlarını hangi alandan sağlanacağına dair bilgileri vereceğiz.

Son zamanların en gözde mesajlaşma uygulamaları arasında yerini alan Telegram uygulamasını kullanan kişiler kullanımdan oldukça memnun durumdalar. Çoğu kullanıcı ise Telegram anket oluşturma ve yapma işlemini devreye koymak istemektedir.

Telegram uygulamasının içerisinde bulunan anket özelliği sayesinde çoğu kullanıcı bu özellikten faydalanmaktadır. Grupların içerisinde verilen anket özelliği ile birlikte sizde daha platformu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yeni özelliği sizin de kullanabilmesi için nelerin gerekli olduğuna birlikte göz gezdireceğiz.

Telegram anket oluşturma ve yapma

Telegram anket oluşturma ve yapma

Telegram anket oluşturma işlemlerinin sisteme dahil edilebilmesi için uygulamanızın en son sürümünün ekli olması gereklidir. En son sürümünde ekli olabilmesi adına uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme sağlamanız yeterlidir.

Öncelikle anket oluşturabilmeniz için bir gruba dahil olmanız gereklidir. Gruba dahil olmamanız durumunda özelliğin kullanılmasına izin verilmemektedir. Ya da grup açarak bu özellikten yararlanabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Devamında ise sohbet alanına gelerek sağ alt köşede yer alan ‘’Ataç’’ simgesinin üzerine tıklayabilirsiniz. Veya sol köşede yer alan ‘’Ataç’’ simgesine tıklamanız yeterlidir. Devamında ise ‘’Poll’’ seçeneğine tıklayın. Sonrasında ise ‘’Question’’ bölmeye soruyu sormanız gerekmektedir. Beraberinde ise şıklar için ‘’Option’’ alanına cevapları yazabilirsiniz.

Telegram anket yapma aşamalarını belirtilen şekilde sağlayabilirsiniz. Artık anketinizi oluşturmuş ve gruptaki kişilerle anketinizi paylaşabileceksiniz. Anket oluşturmanıza karşın hala daha oluşturma işlemleri olmuyor ise işlem esnasında bağlantılarınız kesilmiş olabilir.

Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme gerçekleştirmeniz de fayda bulunmaktadır. Ayarları bahsedilen şekilde işleme koymanız durumunda hiçbir problem yaşamadan işlemlerinizi sağlayabilir ve anket yapma adımlarınızı bitirebilirsiniz.

Yine olmuyor ise muhtemelen farklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Uygulamayı cihazınızdan kaldırıp yeniden yükleyerek belirtilen aşamaları devreye koymanız da fayda bulunmaktadır. Telegram hakkında eklemek istediğiniz farklı bir husus varsa eğer bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz. Bu ve benzeri konuları ele almaya devam edeceğiz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

Önceki İçerikXiamomi Mi Mix 3 5G format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikZOOM toplantı kaydetme ve kaydedemiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz