Paylaş

Telefonun sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır. iPhone, samsung ve android işletim sistemli telefonların sahte mi? Yurt dışı malı mı? Cevapları yazımızda.

Sürekli gelişen teknoloji karşısında elektronik cihazlarda kendini yenilemektedir. Telefonlarımızın her sene bir üst modelleri piyasaya sürülmektedir. Durum böyle olunca da kullanıcılar her zaman bir üst modele yönelmektedir. Ancak telefon sıfır kutusundan da alınsa ikinci elden de alınsa acaba orijinal mi? Değil mi? soruları kafanızı kurcalıyorsa bunun cevabını öğrenmek mümkündür. Yani bu soruları sormak yerine telefonun IMEI numarasını sorgulamanız yeterli olacaktır. IMEI sorgulaması sayesinde telefonun sahte olup olmadığını onun haricinde orijinal mi değil mi? Sorularına da cevap bulmuş olacaksınız. Yalnız telefon modelleri ve markaları farklı farklı olmasından ötürü bir çok kullanıcı IMEI sorgulama adımında hangi yöntemi izleyeceğini bilememektedir. Biz de bu yazımızda IMEI öğrenebilmek adına hangi adımların kontrol edileceğini paylaşacağız.

Telefonun sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır

iPhone telefonum orjinal mi?, samsung telefonum orijinal mi?, android telefonum orijinal mi?, telefonumun sahte olup olmadığını nereden anlayabilirim?, telefonum orijinal mi?, telefonumun IMEI sorgulama, telefonun orijinal olup olmadığını nasıl anlarım? Yeni almış olduğunuz bir telefonun sahte olup olmadığını nasıl anlayacağınızı aşağıda anlamış olacaksınız.

iPhone telefonum sahte mi

iPhone telefonumuzun sahte olup olmadığını öğrenebilmek için ilk olarak Ayarlar>Hakkında alanına giriş işlemi sağlıyoruz. Hakkında alanına giriş yaptığınızda IMEI kodunuzu görmeniz mümkündür. Bu alanda IMEI numarası yazıyor ise telefon sahte değildir. Yazmıyorsa telefonunuz sahtedir.

Telefonun sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır, telefonum sahte mi, iphone sahte mi, samsung telefonum sahte mi, iphone telefonum sahte mi, telefonum orijinal mi

Samsung telefonum sahte mi

Aldığımız telefonun markası eğer samsung ise  Ayarlar > Sistem ayarları > Cihaz hakkında alanına giriş gerçekleştirdikten sonra model yazısını göreceksiniz. Bunun hemen altında android yazısını görmeniz gerekiyor. Android sürümü alanına 5-6 kez üst üste basmanız halinde Android resmi gelecektir. Eğer bu resim geliyorsa telefonun sahte olmadığını anlayabilirsiniz.

Telefonum orijinal mi

Telefonun orijinal olup olmadığının bir diğer yöntemi ise telefonumuzdan ”*#06#” tuşlamasını gerçekleştirmeniz karşınıza IMEI kodu gelmektedir. Sahte telefonlarda da bu kod gelmektedir. Ancak burada önemli olan nokta 7.ve 8. numaralar önemlidir. Bu numaralar ülke kodunu temsil etmesi gerekiyor. Eğer ülke kodunu temsil etmiyorsa telefonunuz sahtedir. 01 veya 10 numaraları çıkmakta ise telefon orijinal olduğunu anlayabilirsiniz.

Telefonun sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır problemine istinaden aklınıza soru işaretleri var ise yorumda bizlere iletebilirsiniz.

Telefonun sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır, telefonum sahte mi, iphone sahte mi, samsung telefonum sahte mi, iphone telefonum sahte mi, telefonum orijinal mi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here