Telefonuma format attım açamıyorum mail istiyor ve bundan dolayı telefon açılmıyor ise yaşanan senkronizasyon sorunu için haberimizi hazırladık.

Artık akıllı telefonlarda yaşanan her türlü sorunlar için anında telefonlarımızın sıfırlamasını gerçekleştiriyoruz. Çünkü cihaz içerisindeki bilgileri yedek almamız ve sonrasında sıfırlamamız o kadar da zamanımızı almıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonum şarj oranının %70’in üzerinde olması gereklidir. Telefonlarımız artık bizim zaman içerisinde bir parçamız haline gelmektedir. Haliyle kullanım gerçekleştirdiğimiz esnada herhangi bir sorun ile karşılaşılması durumunda üzüntüye yol açabilmektedir. Böyle bir durumda bilgilerin yedeklenmesi gerektiğini herkes gibi sizde sağlamaktasınız. Fakat bu sıfırlama sonrasında cihaz açılırken istenen mail adresi ve şifreyi doğru girmenize rağmen hala daha sorun yaşandığı için bunu da ayrıca ele alacağız. Sağlayacağımız işlem ayarları sonrasında sorunun neden ortaya çıktığı ve hangi yöntem yolları ile çözüme kavuşacağını detaylandıracağız.

Telefonuma format attım açamıyorum mail istiyor

Son dönemlerde telefona format işlemleri sonrasında cihazda senkronize edilen mail adresi ve buna bağlı şifre istemektedir. Telefonumun mailini doğru giriyorum fakat kabul etmiyor, telefonum gmail şifremi kabul etmiyor, telefonum mail adresini doğru görmüyor gibi sorunların meydana gelişiyle birlikte artık cihazlarda da açılmama sorunları meydana gelmeye başlamış durumdadır.

Telefonumu sıfırladım açılmıyor

Sıfırlanan bir cihazın yeniden açılımı sırasında mail hesabı istiyor ve siz bu bilgileri girdiğiniz halde kabul etmiyorsa bu durumda maili kurtarmayı denemelisiniz. Yani ilk olarak bir bilgisayar ya da telefon bulabilirseniz o bilgisayar üzerinden hesabınızın kurtarılmasına yönelik işlemlerin yapılandırılması gereklidir.

Telefonuma format attım açamıyorum mail istiyor, telefonumu sıfırladım açılmıyor, telefonumu resetledim açılmıyor, telefonumu formatladım açılmıyor, telefonum mail soruyor, telefonum mail istiyor

Böyle bir durumda bilgisayardan ”GOOGLE” hesabına giriş sağlayarak oradan da ”Gmail oturum aç” diyerek gelen ilk ikona tıklayabilirsiniz. Gmail şifremi unuttum adımları sonrasında size hatırlamanız için bir kaç soru yönetecektir. Bu soruların doğruluğu sonrasında hesabın kurtarılmasına ilişkin çözümde sağlanmış olacaktır.

Günümüzde telefonların çalınma olaylarından dolayı IMEI numaralarıyla cihazları anında kilitlemesini sağlıyoruz. Haliyle bu durum artığından ötürü yeni çıkan cihazlarda da OEM kilidi mevcuttur. Bu kilidi aktif hale getirdikten sonra cihaza herhangi bir desen kilidi koyar ya da gmail senkronizasyonu sağlarsanız telefon açılırken bunu size sorar. Nedeni ise cihazın çalınması halinde karşı tarafta sıfırlama sağlamak isteyeceği için cihaz açılırken bu veri bilgilerinin istemesine olanak sağlayacaktır.

Telefonuma format attım açamıyorum mail istiyor, telefonumu sıfırladım açılmıyor, telefonumu resetledim açılmıyor, telefonumu formatladım açılmıyor, telefonum mail soruyor, telefonum mail istiyor

Telefonuma format attım açamıyorum mail istiyor problemi için gerçekleştirdiğimiz bu işlemler sonrasında sorun çözüme kavuşmuş olacaktır. Lakin eğer cihazı açamıyorsanız garanti servisine ya da telefoncuya götürmeniz yeterliliğini koruyacaktır.

1 Yorum

  1. merhabalar,
    telefonu ben başkasından aldım format attım şimdide mail istiyor kendi mailerimi kabul etmiyor
    telefonun sahibinin senkronize edilmiş sahibinin mail adresini girin diyor ilerlemiyor nasıl yapabilirim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz