Paylaş

Telefonum kamera bağlantısı yapamıyor çözümü. Genel olarak android cihazlarda meydana gelen bu hatanın giderilebilmesi için gerekenleri haberimizde paylaşacağız.

Artık telefon alımlarında ilk sorduğumuz sorulardan birisi kameranın nasıl çektiğidir. Kamerasız bir telefon artık neredeyse yok gibidir. Çıkan sosyal medya uygulamalarıyla birlikte sohbet için indirdiğimiz uygulamalarda da kamera lazım olmaktadır. Gittiğimiz mekanları, önemli bilgilerimizi ve buna bağlı özel günlerimizi kameraya almaktayız. Almış olduğumuz telefonlarda bazen çeşitli hatalar meydana gelebilmektedir. Son zamanlarda baş gösteren kamera bağlantısı yapılamıyor hatası oldukça can sıkıcı bir hale dönüşmemektedir. En lazım olduğu alanda kameranın çalışmaması ya da hata vermesi ister istemez bizleri strese sokacaktır. Dolayısıyla bu hatanın donanımsal mı yoksa yazılımsal kaynaklı mı oluşup oluşmadığını inceleyip sorunumuzu ortadan kaldıracağız. Donanımsal kaynaklı arızalara sizler ne önlem alırsanız alın giderilmeyeceğini bilmenizi isteriz. Ama yazılımsal olan hatalara müdahalelerinizi yapabilirsiniz.

Telefonum kamera bağlantısı yapamıyor çözümü

Android telefonumda kamera bağlantı yapmıyor, kamera bağlantısı yapamıyor sorunu nasıl giderilir, telefon kameraya bağlantı kuramıyor, android kamera bağlantıyı kurmuyor, telefonumdan kamera açmak istediğimde bağlantısı yapılamıyor şeklinde uyarı almaktayım. Kullanımını gerçekleştirdiğiniz telefonun kamera bağlantısı kurulamıyor ise yaşanan aksaklıkla alakalı yapılması muhtemel ayarları kapsamlı şekilde sizlere anlatımını sağlayacağız.

Kamera bağlantısı kurulamıyor

Almış olduğumuz hata genel olarak donanımsal değil de yazılımsal hatalardan birisidir. O yüzden sizlerin dokunuşlarıyla birlikte sorunu giderebilmek mümkündür.

Telefonum kamera bağlantısı yapamıyor çözümü, kamera bağlantısı kurulamıyor, kamera bağlanmıyor, kamera bağlantı hatası, android kamera bağlantısı yapamıyor, android kamera bağlantısı kuramıyor
  • Telefonunuzda kamera bağlantısı yapılamıyor uyarısı aldığınızda telefonunuzda var olan bir uygulama kameranızı arka planda kullandığı için hata alıyor olabilirsiniz.
  • Dolayısıyla telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Kamera bağlantısını bulduktan sonra üzerine gelip tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında ‘’Ön belleği temizle ya da Durdurmaya zorla’’ sekmelerine tıklayıp denemeyi tekrar gerçekleştirelim.
  • Sorunun giderilmesi gerekiyor eğer sorun giderilmediyse cihazınızın hafızasını kontrol etmeniz de yarar bulunmaktadır.
  • Hafıza dolmuşsa uygulama silmeniz gerekebilir.
  • Hatayı almadan önce hangi uygulamayı telefonunuza yüklediyseniz o uygulamayı telefonunuzdan silmenizde yarar bulunmaktadır.
TAVSİYE YAZI: iphone altyazıları açma etkinleştirme

Kamera bağlantısında oluşan sorununuzu yukarıdaki yapacağınız ayarlarla birlikte çözüme kavuşturmanız gereklidir. Olurda sorun yaşanmaya devam ederse bizlere bunu yorum alanından belirtmeniz yeterlidir. Son adım olarak telefonunuzun yedeğini aldıktan sonra sıfırlama işlemlerini devreye koymanız halinde kesin bir çözüm elde etmiş olacaksınız. Telefonunuzun şarj oranının %70 olmasına dikkat etmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here