Telefondan 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor veya gönderemiyor, yollayamama tarzındaki tüm sorunların nasıl giderileceğini yazımızda konu alacağız.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm herkesin yavaş yavaş akıllı telefonlara geçtiğini görmekteyiz. Fakat bu telefonlarda genel olarak artık insanların mesajlaşma yerine daha çok konuşmaya önem verdiği gözlemlenmektedir. Dokunmatik üzerinden kullanım sağlayamayan bir çok kullanıcı buna o kadar önem vermemektedir. Yani yazmaktan yana sorunlar olduğu için büyük sıkıntılarda ardından gelmektedir. Örneğin telefonumuzda internet paketimizi yenilemek istediğimiz de operatöre mesaj atmak zorundayız. 4 haneli numara olduğu için bu yenilemeyi sağlayacağımız numara ve kodu bilmemiz gereklidir. Cihazımız Android ya da iPhone farketmez tüm telefonlarda bu yenileme işleminin gerçekleştirilmesi mümkündür. Lakin 4 haneli numarayı yazdıktan sonra operatöre mesaj gönderme isteğinde bulunması durumunda sorunlar da ardı arkasından gelmektedir. Kimi kullanıcımız 4 haneli numaraya mesaj gitmiyor, gönderemiyorum ya da yollayamıyorum diye sorunlarını dile getirmektedir. Biz de bu bağlamda yaşanan sorun için neler yapılması gerektiğine ilişkin konuyu detaylıca ele alacağız. Böylelikle yaşanan sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Telefondan 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor

Telefondan 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gönderemiyorum, 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, 4 haneli numaralara mesaj yollayamıyorum, 4 haneli numaraya sms gitmiyor, operatöre sms gitmiyor yönündeki gelen sorunların çözümü için makalemizin faydası olacaktır. Yapılan parametre işlem ayarları sonrasında bağlı bulunduğunuz operatöre sms gönderimini sağlayabilirsiniz.

Operatöre mesaj gönderemiyorum

Telefonumuzdan 4 haneli numaraya yani operatöre mesaj gönderme adımında yaşanan sorunlarımız için işlemleri aşağıdaki adımlar doğrultusunda sağlamanızda fayda bulunmaktadır.

 

Telefondan 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gönderemiyorum, 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, 4 haneli numaralara mesaj yollayamıyorum, 4 haneli numaraya sms gitmiyor, operatöre sms gitmiyor

  • Öncelikli olarak telefonumuzun ”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ”Genel” alanına giriş yaparak bu kısımda bulunan ”Uygulama yöneticisi” kısmına giriyoruz.
  • Uygulama yöneticisi kısmına giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra ”Mesajlar” alanına girelim.
  • Yapılan işlem sonrasında karşımıza gelen ekranda alt sayfaya doğru indiğinizde ”Premium SMS gönder” yazısının hemen altında ”Hiç bir zaman izin verme” seçeneğini göreceksiniz.
  • Buraya tıklayıp ”Daima izin ver” olarak güncellemeniz halinde operatörünüze bundan sonraki süreç içerisinde mesaj gönderiminde bulunabilirsiniz.

Telefondan 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor sorunu için yapılacak olan işlem ayarlarını sizlere sunmuş bulunuyoruz. Aklınıza takılan soru işaretlerini yorum alanında bize iletebilirsiniz.

Telefondan 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gönderemiyorum, 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, 4 haneli numaralara mesaj yollayamıyorum, 4 haneli numaraya sms gitmiyor, operatöre sms gitmiyor Telefondan 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gönderemiyorum, 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, 4 haneli numaralara mesaj yollayamıyorum, 4 haneli numaraya sms gitmiyor, operatöre sms gitmiyorTelefondan 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gitmiyor, operatöre mesaj gönderemiyorum, 4 haneli numaralara mesaj gitmiyor, 4 haneli numaralara mesaj yollayamıyorum, 4 haneli numaraya sms gitmiyor, operatöre sms gitmiyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz