Telefonda wifi cekiyor ama internete giremiyorum tarzında yaşanan sorun için ve telefon kablosuz ağa bağlanmıyor ise nelerin gerektiğine ilişkin incelemelerimizi yaptık.

Mobil internetimizin hemen bitmemesi için wifi bağlantısını gördüğümüz andan itibaren anında wifiye bağlantı kurmaktayız. Android telefon kullanıcıları ise wi-finin olduğu yer de bağlantının kurulmasına rağmen internete giremediklerini dile getirmektedirler. Ya da kablosuz ağa hiç bir şekilde bağlanamıyorum diyerek sitem etmektedirler. Biz de bu yaşanan aksaklıklarla ilgili araştırmalarımızı gerçekleştirdik. Wifinin çekmesine rağmen telefondan neden internete giremediğinizi, akıllı telefonunuzun kablosuz ağa neden bağlantı kuramadığına ilişkin tüm bilgilendirmeleri sizlere sunumunu hazırladık. Evinizdeki telefondan internet bağlantı kurabilirken kendi telefonunuzda wifi  bağlanamama sorunu oldukça canınızı sıkabilir. Bunun için alınacak önlemlerin detay bilgilendirmelerini sizlere kapsamlıca anlatacağız. Tabi bu sadece telefon kaynaklı da olmayabiliyor kontrolleri sağlarken aynı zaman da modem bağlantısındaki verilerin de kontrolünü yapacağız. Beraber yapacağımız bir kaç dokunuşla birlikte sorun çözüme kavuşmuş olacaktır.

Telefonda wifi cekiyor ama internete giremiyorum

Tüm telefonlar wifiden girebiliyor benim telefondan giremiyorum, telefonum kablosuz ağa bağlanıyor ama internete giremiyorum, telefondan wifi var ama internet yok, telefonum kablosuza bağlanmıyor, telefonum modeme bağlanmıyor. İşte sizlerin sürekli dile getirmiş olduğu bu problem ile alakalı olarak incelemelerinizi yaptık. Modem ve telefon üzerinden yapacağımız bir kaç işlem ayarı sonrasında sorunumuz çözüme kavuşmuş olacaktır.

telefondan kablosuz ağa giremiyorum

Evimizdeki modemden evde bulunan tüm kişiler kablosuz ağa bağlantı kurabiliyorken siz kuramıyorsanız bu durumda şifreyi doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Haricinde wifi çekiyor olmasına rağmen internet gelmiyorsa bu durumda şifreleme bağlantısını kontrol etmemiz gereklidir.

Telefonda wifi cekiyor ama internete giremiyorum, telefon wifiden bağlanmıyor, telefon kablosuz ağa bağlanmıyor, telefondan wifiye giremiyorum, telefondan kablosuz ağa giremiyorum, telefon wifiden internete girmiyor

Bilgisayar üzerinden modemin Ip adresini yazıp modemin içerisine giriş işlemi gerçekleştireceğiz. Modemin içerisine giriş gerçekleştirdikten sonra Kablosuz alanında yer almakta olan Şifreleme bölümü ya da güvenlik seviyesi yazan alanı değiştiriyoruz. ”WPA-WPA2-PSK” olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Şifreleme kontrolleri sağlanmış ve modem bir sorun olmadığını anladıysanız bu durumda sorun telefon ile alakalıdır. Haliyle telefonu çöpe atın demeyeceğiz. Cihazınıza vereceğimiz DNS ve IP adresleri sonrasında ortadan kalkacaktır.

telefondan wifiye giremiyorum

İlk olarak telefonumuzdan”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında bu alanda ”Wifi” bağlantısını göreceksiniz. Wifi bölümüne tıkladığınızda hemen alt satırda şifrenizi girmenizi isteyen bir ekran göreceksiniz. Bu ekranın altında da ”Gelişmiş” seçeneği olacaktır. Gelişmiş seçeneği üzerinden ”IP Adresinin” var olduğu alandaki son üç değeri değiştirdikten sonra ”DNS” yazan bölüme geçelim. 1. DNS alanına 8.8.8.8 2. DNS alanına ise 8.8.4.4 yazarak tamam dedikten sonra internete girmeyin deneyelim.

Telefonda wifi cekiyor ama internete giremiyorum, telefon wifiden bağlanmıyor, telefon kablosuz ağa bağlanmıyor, telefondan wifiye giremiyorum, telefondan kablosuz ağa giremiyorum, telefon wifiden internete girmiyor

Telefonda wifi cekiyor ama internete giremiyorum işlemleri sonrasında problem çözüme kavuşacaktır. Hala daha sorun yaşıyorsanız telefonu sıfırlayalım.

Önceki İçerikAndroid telefonumdan numara engelleyemiyorum
Sonraki İçerikTelefon rehberim gitti rehberimi geri yükle
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz