Paylaş

Telefonda dns ayarlayamıyorum değişmiyor. Giremediğimiz bir çok siteye belli DNS’ler sayesinde erişim sağlamamız mümkündür. Bunları detaylıca ele alacağız.

Bazı internet sitelerine engel gelmesinden ötürü giriş gerçekleştirilememektedir. Bu durumlarda da girişi sağlanamayan siteler için telefon içerisindeki DNS’lerin değişimine gidilmektedir. DNS ve VPN bilgilerinin değişimi sonrasında artık girişiniz daha rahat olacak şekilde sağlanabilmektedir. İphone telefonlarında DNS değiştirme işlemleri için ayarların nereden sağlanacağını bir önceki yazımızda belirtmiştik. Ancak görüldüğü kadarıyla bir çok Android kullanıcısı da telefonlarındaki DNS değiştirme işlemlerinin nasıl değiştirileceği noktasında bilgi talep etmektedir. Edilen bilgi talepleri doğrultusunda giriş sağlanamayan web siteleri için hangi adımları izlemeniz gerektiğine birlikte göz atacağız. Sağlanan işlem ayarları neticesinde mobil cihazınızdan sizde DNS bilgilerini değiştirip ayarlarınızı yapabileceksiniz.

Telefonda dns ayarlayamıyorum değişmiyor

Android dns değiştirme, android telefonda dns nasıl değiştirilir, mobil dns değiştirme, cep telefonumda dns değiştirmek istiyorum, telefonda dns ayarlama, telefonda dns nasl değişir?, web sitesine girmem için hangi dns’leri kullanmalıyım? Yasaklı sitelere erişim sağlamak için bir çok kişi belli araştırma içerisine girmektedir. Girilen araştırmalar da bulunan bir çok DNS’de o siteyi açmaya müdahil olamamaktadır.Ülke geneli içerisinde engellenen sitelerle alakalı olarak var olan DNS bilgilendirmesini ele alırken, aynı zaman da da işlemlerin nereden sağlanacağını da sizlere sunmuş olacağız.

Android telefonunda dns değiştirme

Kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz telefonunuz Android işletim tabanlı bir telefon ise DNS değiştirme işlemleri için ilgili araştırmalarımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. İşlemler için ilk olarak ”Ayarlar” alanına giriş işlemi sağlıyoruz. Beraberinde ”Wi-fi” yazısına tıklıyoruz. Sonrasında da ”Kablosuz” yazısına tıklıyoruz.

Karşımıza gelecek olan ağlar içerisinde bağlı bulunduğumuz ağın üzerine belli bir süre basılı tutuyoruz. Beraberinde ”Ağ ayarlarını yönet” ikonuna tıklamak yeterli olacaktır.

Yapılan işlemler sonrasında ”Gelişmiş seçenekleri göster” alanına tıklayıp gelen ekranda ıp adresi statik olacak şekilde kalsın. DNS bilgilendirmelerine ”8.8.8.8 ve 8.8.4.4” girişini sağlamanız halinde erişim noktasında sıkıntı yaşadığınız web sitelerine erişiminiz gelecektir.

Telefonda dns ayarlayamıyorum değişmiyor sorunu için var olan bilgilendirmeleri siz değerli okurlarımızla paylaştık. Bu aşama da bir fikriniz ya da sorunuz olur ise yorumda bizlere durumu iletmeniz yeterlidir.

Telefonda dns ayarlayamıyorum değişmiyor, cep telefonundan dns değiştirme, mobil dns değiştirme, android telefonunda dns değiştirme, telefonda dns ayarlama, telefonda dns değiştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here