Telefona sık sık format atmak zararlı mıdır ? Sorusunu yanıtı haberimizde. Telefonu sürekli sıfırlamak telefona zarar verir mi? Format telefona zarar verirmi?

Cep telefonlarımız bizim günlük yaşantımızda olmazsa olmazlarımızdır. Çünkü telefonlarımız üzerinden Facebook, instagram, twitter ve whatsapp hesaplarından arkadaşlarımızla iletişim haline geçeriz. Bunun yanına ek olarak günlük haberlerden, siyasetten ve spor haberini de takip etmemize imkan sağlamaktadır. Canımız sıkılınca Play store ya da Apple store üzerinden indirmiş olduğumuz oyunlarla birlikte zaman geçiririz. Fakat bilinmeyen sebeplerden ötürü bazen telefonlarımız da çeşitli hatalar alabiliyoruz. Örneğin indirmiş olduğumuz bir uygulamadan ya da gezinti sağlamış olduğumuz bir wep sitesi üzerinden virüs bulaşımı sağlanabiliyor. Bu tarz durumda ne tek çare telefonu ilk aldığımız şekle geri getirmek olmaktadır. Yani sıfırlama işlemi sağlamaktayız. Bunun ihtimalini düşünerek hareket ederek öncesinde verilerin yedek alınmasını tavsiye ediyoruz. Ancak atılan format işlemleri sonrasında telefon kullanıcılarının aklına bu format telefonuma zarar verir mi? Sorusu kurcalamaktadır. Biz de bu sorunun yanıtını kapsamlıca sizler için ele alacağız.

Telefona sık sık format atmak zararlı mıdır

Format atmak telefonuma zarar verirmi?, Android telefonuma sıfırlam zarar verir mi?, Sürekli atılan formatın telefona zararı var mıdır?, Sıfırlama işlemlerinin telefona ne gibi zararı bulunmaktadır? Tarzındaki sorunların cevabını haberimizde bulabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu işlem ayarları sonrasında sorunsuz bir şekilde kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Şunu belirtmem de fayda bulunmaktadır. Telefona yapacağınız sıfırlama cihazınıza zarar değil iyi gelecektir. Çünkü fabrika ayarlarına giden cihaz ilk aldığınız güne geri dönecektir.

Sıfırlama telefonuma zarar verir mi?

Telefonunuzda gezinti yaptığınız sırada bir özelliği çalışmıyor ya da sürekli karşınıza virüs ile alakalı bir uyarı çıktığında yapmanız gereken ilk işlem sıfırlama olacaktır. Çünkü siz sıfırlama yapmadığınız sürece ne giren virüsü kaldırabilirsiniz. Ne de çalışmayan özelliğin geri getirilmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü telefon da artık bir özellik çalışmıyorsa ona format atma zamanı gelmişte geçiyordur.

Telefona sık sık format atmak zararlı mıdır, format zararlı mı, format telefona zarar verirmi, sıfırlama telefona zarar verirmi, sıfırlama zararlımı, iphone format atmak zararlımı

Burada format atmayı bilmek çok önem arz etmektedir. Telefonumuza atacağımız formatın cihaza verecek bir zararı bulunmamaktadır. İlk önce yedekleme almanız gereklidir. Bunlar tamamsa geriye nasıl format atılacağı kalacaktır. Format atacağınız telefonun ilk olarak şarjının %50 ve üzerinde olması gereklidir. Beraberinde sıfırlama sağlayabilirsiniz.

Batarya zayıf iken yapacağınız format ya da sıfırlama cihazınız da hata bırakabilir. Bunun için buna önem göstermeniz gereklidir. Ve aynı zaman da cihazın model ve markasına göre bir araştırma gerçekleştirerek takip doğrultusunda sıfırlama yapmanızı tavsiye ederim.

Telefona sık sık format atmak zararlı mıdır dilerim sorularınıza tecrübe olabilmişimdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz