Paylaş

Telefona izin verilmiyor sorunu çözümü . Yurt dışından getirdiğiniz cihazınızda bu sorunu alıyorsanız IMEI kaynaklı hata olabileceğinden nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

Telefonlarda gezinti yaptığınız sırada bir çok hatayla karşılaşılmaktadır. Bu bazen sizle alakalı olsa da bazen de cihaz kaynaklı yaşanabilmektedir. Telefona izin verilmiyor uyarısının sizinle mi ilgili yoksa cihazla mı ilgili olup olmadığını konu aldık.

Alınan bu hata sadece Android işletim sistemli cihazlarda değil iOS işletim sistemli cihazlarda da meydana gelebilmektedir. Cihazınızı eğer yurtdışından getirdiyseniz böyle hatalarla karşılaşmanız gayet normaldir. Telefona izin verilmiyor hatalarında sim kartınıza da izin verilmemektedir.

Özellikle ülkemizde yurtdışından getirilen cihazlarda bu hatayla sıklıkla karşılaşılmaktadır. İlerleyen dönemlerde ise cihaz kapamaya gitmektedir. Ancak bazı kullanıcılar telefonlarını yurtdışından getirmemelerine rağmen böyle hatayla karşılaştıklarını dile getirmektedir.

Telefona izin verilmiyor sorunu çözümü

Bu durumda cihazı nereden aldıysanız ora ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Garantili bir cihazsa zaten yeni bir IMEI kaydı yapılacaktır. Olmaz ise cihazınız yerine sizlere yeni bir cihaz verilmesi gerekiyor. Telefona izin verilmiyor sorunu ile ilgili diğer dikkat etmeniz gereken hususları da kaleme aldık.

Telefon izin verilmiyor

Cihazınız yurt dışından getirilen bir cihaz ise bu durumda imei kaydının sağlanması gerekmektedir. Telefonun IMEI kaydını yapabilmeniz için ‘’ https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet’’ adresine gidebilirsiniz.

Buraya girişinizi gerçekleştirip ödeme yaparak telefonu tekrar açtırma yoluna giderebilirsiniz. Bazı kullanıcılar ise telefona izin verilmiyor uyarısı sonrasında farklı bir kart taktıklarında çalıştığını dile getirmektedir. Böyle durumlarda ise bağlı bulunduğunuz GSM operatörüyle iletişime geçmeniz gerekiyor.

telefona izin verilmiyor

Cihazınızı garantili değil de ikinci el olarak başka birinden aldıysanız, bu durumda IMEI numarası farklı bir hatta kullanıldığından dolayı bu hatayı alıyorsunuzdur. IMEI kaydı için yine yukarıdaki adrese girişinizi yaparak işlemleri ilerletebilirsiniz.

Telefonun garantisi devam ediyor ve bir mağazadan alındıysa bu durumda IMEI kaydını sizin yaptırmanıza gerek yok. Aldığınız yerle ya da müşteri hizmetleriyle görüşme sağlayın. Onlar sizlere yapmanız gerekenlerden bahsedecektir. Ya cihazınıza yeni bir IMEI tanımlaması sağlanacak ya da cihazınızın değişimine gidilecektir.

Telefona izin verilmiyor sorunu çözümü

Telefona izin verilmiyor sorunu ile ilgili aldığınız hatanın gelme nedenini ve çözümünü size anlattık. Bu alana kadar sormak isteğiniz bir yer varsa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here