Telefon rehberim geç açılıyor açılmıyor gelmiyor şeklinde sorun yaşayan kullanıcılarımız için hangi adımların nere de uygulanacağını haberimizde anlatacağız.

Akıllı telefonların çıkışıyla birlikte artık telefon kullanımlarında ki özelliklerin de arttığını gözlemlememiz mümkündür. Herkesin video ve resim karelemek için çeşitli aldığı telefonlarda ilk aradığı özelliklerden birisi de kamera görüntüsünün iyi çekmesidir. Bunların haricinde telefonlarımız sürekli değiştirmiş olsak da değişmesini istemediğimiz tek şey rehberimizdir. Kimi kullanıcılarımızın sim kartları neredeyse 10 yıllık vardır. Bu süre aralığında arkadaşlarımıza vermiş olduğumuz numaralar, onların telefon rehberimize kaydetmiş olduğumuz numaraları hafıza da tutmamız mümkün değildir. Haliyle nasıl bir yol izliyoruz. Telefon rehberimize kişi numaralarını anında kaydederek aklımızda tutamayacağımız numaraları telefonumuz bu görevi üstlenmektedir. Haliyle eğer tanışdığımız kişilerin numaralarının gitmemesi istiyorsak ilk olarak telefon rehberinin yedekleme işlemlerinin alınması gereklidir. Bu yedeklemeyi muhakkak yapmalısınız. Lakin son günlerde cihazlarda rehberin geç açıldığını bundan ötürü kişilere erişimi hızlıca sağlanamadığı yönünde bilgiler gelmektedir. Gelen bu bilgilerin araştırmasına ilişkin detay bilgilerini ise aşağıda sizlere kapsamlıca sunmuş olacağız.

Telefon rehberim geç açılıyor açılmıyor gelmiyor

Telefon rehberim geç açılıyor, telefonumda rehber hiç açılmıyor, telefonumdaki rehber geç neden açılıyor, telefondaki rehberin geç açılmasındaki sebep nedir? Bu soruları daha da detaylandırmamız mümkündür. Önemli olan bu soruların soru şekli değil sorunların nasıl ortadan kalkacağıdır. Biz de bunu yaparak konunun araştırmasının içerisine giriş sağlamış bulunuyoruz. Birlikte artık bu ve benzeri problemleri ortadan kaldırmış olacağız.

Telefon rehberi açılmıyor

Bu sorunun temelinde yatan nedenlerden birisi kullanımdaki verimsizliktir. Yani siz bir numarayı hem sim karta hem de telefon rehberine kayıt ederseniz zamanla rehberin geç açıldığını görebilirsiniz. Bizim bu hususta tavsiyemiz her numarayı sadece sim karta kayıt etmenizdir. Çünkü unutarak yapacağınız telefona kayıt işlemi sonrasında bir gün telefonu değiştirme durumunda kalabilir ya da kartınızı farklı bir telefona takma durumu yaşayabilirsiniz.

Telefon rehberim geç açılıyor açılmıyor gelmiyor, rehber geç açılıyor, rehber açılmıyor, rehber gelmiyor, telefon rehberi açılmıyor, samsung rehber açılmıyor

Sonra numarayı nasıl bulabilirim derdine düşmektense doğrudan sim karta kayıt etmeniz kartın hafızasında tutacaktır. Telefonumuzda var olan ”Rehber” alanı sonrasında ”Seçenekler görüntülenecek kişiler” alanında sim kart olarak seçebilirsiniz. Bazı kişiler ise telefonundan GOOGLE hesabına kayıt ettiklerinde tekrarı yükleme sonrasında 2-3 numara gelmektedir. İşte bu işlem sonrasında bu problemde çözüme kavuşmuş olacaktır.

SİM KART olarak seçilen ayarlar sonrasında bundan sonrasın da rehberin daha hızlı ve seri bir şekilde açıldığını görebilmeniz mümkündür. Bir de telefonu ilk açıldığında hemen rehbere girmenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü sizin hemen rehbere girmeniz durumunda rehber anında açılmayacaktır. Telefon bir kendine gelsin sonrasında rehber yüklensin ondan sonra rehbere girmeyi deneyelim. Bu da yaşanan sorunu giderecek en güzel yöntemlerden bir tanesidir.

Beraber yaptığımız işlem ayarları sonrasında problem ortadan kalkmış olacaktır. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz