Telefon ekranında yazan operatör ismini değiştirme. Telefonumuzun ekranında var olan Turk telekom yazısının kaldırılabilmesi için nelerin gerekli olduğu haberimizde.

Cep telefonlarımız elimizden artık günlük hayatta düşmemeye başladı. Babamızla konuşurken, ortamdan bir arkadaşımızda sohbet ederken bir anda telefonlara gözlerimiz dalmaktadır. Telefonlarımızın ana ekranları ise bizler için önem arz eden bir diğer etkendir. Ekranda var olan ”Turk telekom ya da avea” gibi yazıların yazma sebebi sizin telefon sim kartınızı temsil eder. Yani operatör ile alakalı bir durumdur. Bir çok kullanıcı telefonun orta ekranın da yer alan bu yazıyı ya da sol üst köşe de var olan bu yazının gözükmesini istemez. Veya da kendinin belirlemiş olduğu bir yazının olmasını istemektedir. Ekranda var olan operatör isminin değişikliğinin nasıl yapılacağını ise merak konusudur. Bizde meraklara konu olan bu durumun gerekli araştırmasını sağladık. Birlikte yapılandıracağımız bir kaç ayar sonrasında artık telefon ekranında sizin belirttiğiniz isim yazmaya başlanacaktır.

Telefon ekranında yazan operatör ismini değiştirme

Telefon ekranında var olan operatör ismini değiştirme, operatör adını değiştirme, operatör ismi nasıl değişir?, avea yazısı kalkmıyor, turk telekom yazısı kalkmıyor, telefonumda operatör ismini değiştirmek için hangi yolları izlemeyelim. Telefonumuzda saatin sağ tarafıda var olan ve orta ekranda bulunan operatör ismini kendinize uyumlu bir halde gözükmesi için izlenecek çözüm yöntemlerini ele aldık.

Operatör ismini değiştirme

Telefonumuzun ana ekranında yer almakta olan operatör isminin yerine farklı bir isim yazmak isterseniz böyle bir işlem mümkündür. Birlikte gerçekleştireceğimiz ayar sonrasında artık operatör ismi yerini sizin belirlediğiniz isme bırakacaktır.

  1. Ayarlar için telefonumuzdan mesaj alanı bölümüne giriyoruz.
  2. Beraberinde ”DEGISTIR” büyük yazarak yanına gözükmesini istediğiniz ismi yazıp ”4545” mesaj gönderimi sağlıyoruz.
  3. Mesajınızı gönderdikten sonra ONAY mesajı gelecektir. Gelen onay mesajına ”ONAY AVATAR” Yazarak cevaplamanız halinde artık operatör isim değişikliği ele alınmış olacaktır.
  4. Telefonun ana ekranında yine aynı ismin olduğunu görmeniz gayet normaldir.
  5. Değişikliğin devreye girebilmesi için telefonunuzu kapatıp yeniden açmanız gereklidir.

Cihazın kapatılıp açılımı sonrasında değişiklik devreye girmiş olacaktır. Bu sayede Telefon ekranında yazan operatör ismini değiştirme işlemlerimizi de tamamlamış olacağız.

Telefon ekranında yazan operatör ismini değiştirme, operatör ismini değiştirme, operatör adını değiştirme, operatör ismini kaldırma, ekranda yazan operatör ismi gözükmesin, telefondaki operatör adını değiştirme

Önceki İçerikTelefonda dns ayarlayamıyorum değişmiyor
Sonraki İçerikSalt okunur kişiler silinemez gizlenmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here