Paylaş

Teamviewer uzaktakine fare imleci gözüksün. Karşıdaki bilgisayara bağlandıktan sonra farenin karşıdaki kişinin de görebilmesi adına gereken ayarları anlatacağız.

Teknik sıkıntılarımızı artık uzaktan bağlantı yaptırarak teknik uzmanlara çözdürebiliyoruz. Günümüz çağında teknolojinin geldiği nokta oldukça ileridir. Eskiden bilgisayarlarımızda yaşanan sıkıntılarımızda tanıdığımız bir bilgisayarcı getirerek çözümü bu şekilde sağlıyorduk. Ama artık buna ihtiyaç duymadan o kişiye uzak bağlantı vererek işlemleri sizin kontrolünüzde yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Teamviewer uygulaması bu hususta en çok tercih edilen uzak bağlantı programlarından birisidir. ID ve Şifrenin karşı tarafa verilmesiyle birlikte ayarları yaptırabiliyorsunuz. Ancak siz uzak bağlantıyı yapan kişiyseniz eğer bazı ayarları da gözden geçirmeniz gerekiyor. Yani uzak bağlantı yapacağımız kişinin yaptığınız işlemlerle alakalı bilgileri ekranda göründüğünü belirtmiştik. Onun dışında farenin hareket alanını da karşı tarafın görebilmesi için uygulama üzerinden ayarları açmanız gereklidir.

Teamviewer uzaktakine fare imleci gözüksün

Teamviewer karşı taraf fareyi görsün, teamviewer fare neden görünmüyor, teamviewer uzaktaki faremi görsün istiyorum, teamviewer uzak bağlantıda fareyi nasıl gösterebilirim, teamviewer uzaktaki fare imlecini açma. Kendiniz destek sağlamak amacıyla karşı tarafın bilgisayarına uzak bağlantıyı ID ve şifre kullanımı alarak yapabiliyoruz. Bağlantı esnasında karşı tarafın faresini ve buna bağlı kendi farenizin de karşı tarafın görmesi için gerekli olan işlem aşamalarını aktaracağız.

Teamviewer karşı taraf fareyi görsün

Teamviewer kullanımı yapan kullanıcıların tamamı karşı bilgisayara bağlanmak için internet bağlantısının her iki tarafta da olması gerektiğini bilmektedir. Bir tarafın bağlantısının yavaş olması halinde sorun yaşamanız gayet normaldir. Bağlantı kuruluyor aşamasında askıda kalacaktır.

Teamviewer uzaktakine fare imleci gözüksün, teamviewer fare neden görünmüyor, teamviewer karşı taraf fareyi görsün, teamviewer fare imlecini açma, teamviewer fare görünme ayarları, teamviewer fare ayarları
  • Uzak bağlantıyı sağlamanız halinde üst tarafta bulunan ok işaretine tıklamanız halinde seçenekler sıralanacaktır.
  • Seçeneklerin içerisinde Görünüm sekmesine tıklıyoruz.
  • Görünümün altında sıralanan seçeneklerin içerisinde ise uzaktaki fare imlecini aç butonuna tıklamanız halinde tik işaretli gelecektir.
  • Artık karşı taraf sizin bilgisayarı üzerinde farenizi görebildiği için etkileşiminizi görecektir.
  • Çoğu kitle buna çok fazla dikkat etmese de eden kişilerin olduğunu düşünerek bu ayarı aklınızda tutmanız yaranızadır.
  • Tekrar kapama işlemleri içinde yine aynı ekrana gelip tiki kaldırmanız yeterlidir.

Teamviewer alanında karşılaştığınız farklı sorunları bizlere yorum alanından belirtebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Teamviewer toplantı modundan çıkarma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here