Paylaş

TeamViewer bağlantı kuramıyor kurulamadı hatası. karşı bilgisayara bağlantı kurmaya çalıştığınız da bu hatayla karşılaşıyorsanız nedenine bakacağız.

Uzak bağlantı yazılımı olarak kullanılan TeamViewer uygulaması internet üzerinden çalışmaktadır. Karşılıklı iki bilgisayarda da programın var olması gereklidir. İki kişiden birinin bağlantısının olmaması durumunda, uzak bağlantı işlemleri gerçekleşmeyecektir.

TeamViewer uygulamasının son zamanlarda kullanım sayısı artmıştır. Bilgisayarlarında teknik sıkıntı yaşayan kişiler artık evlerine bilgisayarcı getirmemektedir. Teknik konulardan anlayan birinden uzak bağlantı yöntemiyle destek almaktadır.

TeamViewer bağlantı kuramıyor kurulamadı hatası

Bilgisayarınız da yaşamış olduğunuz bir sıkıntı sonrasında TeamViewer programını bilgisayarınıza indirelim. Karşı tarafa vereceğiniz ID ve Şifre ile birlikte bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Fakat verdiğiniz ID ve Şifre bilgilerine rağmen karşı taraf bağlantı kurulamadı ya da kurulamıyor uyarısı alıyorsa çözüme yönelik adımları inceleyeceğiz.

Bağlanan taraf sizseniz eğer, aldığınız uyarı sonrasında nelerin gerekli olduğuna beraber bakacağız. İlk olarak internet bağlantınızı gözden geçirmeniz gereklidir. Bağlantınız da herhangi bir sorun görünmüyorsa karşı tarafın internet bağlantısını kontrol etmesini talep etmeniz gerekiyor.

TeamViewer bağlantı yapmıyor

Karşılıklı iki bilgisayarda da internet kaynaklı bir sorun görünmüyorsa, girilen ID ya da Şifre alanında bir sorun vardır.

TeamViewer bağlantı kuramıyor kurulamadı hatası, teamviewer bağlantı sorunu, teamviewer bağlantı kurulamıyor, teamviewer bağlantı yapamıyorum, teamviewer bağlantı neden gelmiyor
  • Bağlanacağınız bilgisayardaki ID ve Şifre bilgilerinde eksiklik olup olmadığını teyit ederek anlayabilirsiniz.
  • Muhakkak bir yerde hata vardır. O hatayı düzeltip yeniden deneme sağladığınızda uzak bağlantı gelecektir.
  • Bunları yapıyor olmanıza rağmen hala daha bağlantı kurulamıyor veya bağlantı kurulamadı uyarısı geliyorsa,
  • Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.
  • Kaldırıp yükleme işlemleri sonrasında problem kesin olarak çözüme kavuşacaktır. Lakin giderilmediyse de bunu bize yorumdan bildirebilirsiniz.

TeamViewer programında meydana gelen bağlantı kurulamıyor hatasını yukarıda ki işlemlerle giderebilirsiniz. Programla ilgili karşılaştığınız farklı sorunlar varsa bizlere bunu yorumdan iletebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Teamviewer toplantı modundan çıkarma

Aslında alınan hata ya internet bağlantısından ya da girilen ID  ve Şifrenin hatalı olmasından kaynaklanıyor. Başka hiçbir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Bunların doğru verilmesi halinde uzak bağlantıyı sağlayıp işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. TeamViewer hakkında merak ettiklerinizi hazırlamaya devam etmekteyiz. Sizin de uygulama için eklemek istediğiniz bir şey varsa bunları yorumda bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here