Paylaş

System service exception sorunu nasıl çözülür? Sorusunun yanıtını arıyorsanız eğer ayarları nereden sağlayacağınızı yazımızda detaylı şekilde anlatacağız.

System service exception sorunu nasıl çözülür?

System service exception, genelde windows 10 kullanıcıların almış olduğu mavi ekran sorunlarından bir tanesidir. Aldığınız bu hata sonrasında bilgisayarınız durduk yere mavi ekrana düşebilir. Ve bu durum sürekliliği koruması durumunda ise oldukça can sıkıcı bir hal alabilir. Karşılaştığınız sorunu çözümü için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Mevcutta kullanımını sağladığınız bilgisayarınızda oluşan bu sorun eminim sizin de canınızı bir hayli sıkıyordur. Karşılaşmış olduğunuz bu sorun için ilk olarak minidump dosyasının içerisine girerek gerekli incelemelerin yapılması gerekiyor.

Bilgisayarınızda karşılaştığınız bir sıkıntı için hemen servise gitmenize gerek bulunmamaktadır. İlk önce kısa bir araştırma sağlamanız yaşamış olduğunuz probleminizi giderilecektir. Teknolojinin geliştiği bu dönemde Google üzerinden yaptığınız her araştırmalarda çözüm bulabilmeniz mümkündür.

Mavi ekran yani system service exception şeklinde gelen uyarının nasıl çözüme kavuşacağını ayrı ayrı yöntemlerle paylaşacağız. Gerçekleştireceğiniz işlem aşamaları sonrasında ise probleminizi giderebileceksiniz. Ayarlar için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

mavi ekran

System service exception sorununun çözüm adımları

  • Bilgisayarınızın mevcut olan eski sürücülerini kaldırıp yerine yeni sürücüleri getirmelisiniz.
  • Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınıza güncelleme gelmiş mi? Bunu kontrol etmelisiniz.
  • Güncelleme demişken Dicrectx11 güncellemelerini de devreye koymalısınız.
  • Yine aynı şekilde ekran kartının da en güncel sürümlerini kullanmalısınız.
System service exception sorunu nasıl çözülür
  • Bunların tamamında sorun giderilmezse bilgisayarınızın fan alanında bir ısınma olmuş mu? Olmamış mı? Bunu kontrol edin.
  • Laptop kullanıyorsanız eğer bilgisayarınızı daha soğuk bir zemine koyup kapalı halde bekletin.
  • Tekrar açtığınızda bilgisayarınız sorunsuz şekilde açılacaktır.
  • Antivirüs programı kullanmıyorsanız hemen güvendiğiniz bir antivirüs programınızı devreye koyarak bilgisayarınızı güzelce bir taratın.
  • Bilgisayarınızın taratılması sonrasında tekrar deneme yaptığınızda problemin kalmadığını göreceksiniz.
  • Son olarak yükleme yapmış olduğunuz en son uygulamanızı kaldırmalısınız. Bu işlemi yaptığınızda da sorun giderilecektir.

Aldığınız hatanın çözümüne yönelik işlem aşamaları yukarıda ayrıntılı şekilde sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Bilgisayarınızda mavi ekran hatasının dışında farklı bir sorun yaşarsanız bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here