Sürücüde disk yok hatası alıyorum. Bilgisayarda karşınıza çıkan bu hatanın nasıl giderileceğine ilişkin detayları haberimiz de bulabilirsiniz.

Bilgisayarınıza ya da bilgisayarınız da bulunan bir dosyayı USB, Flash ya da harici hard disk alanına aktarım sağlayabiliyorsunuz. Ama siz bu bağlantıları bilgisayarınıza taktıktan sonra bilgisayar da  sürücü de disk yok hatası karşınıza gelirse ister istemez sorun yaşayacaksınız. Böyle bir hata sonrasında bağlantılarınızı kontrol ederek elinizdeki aygıtı çıkartıp yeniden takmanız da fayda bulunmaktadır. Bağlantıları kontrol ettikten sonra dahi yine bu sıkıntı yaşanmaya devam ediyorsa ister istemez moral bozukluğu yaşayabilirsiniz. Taktığınız USB, Flash disk ya da harici diske bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Ama buna kanaat getirebilmek için ilgili incelemelerinizi tamamlamasını sağlamış bulunuyoruz. Yapılan inceleme sonrasında bilgisayar üzerinden sağlanacak birkaç ayar doğrultusunda sorun giderilmesi gerekecektir. Eğer yapılan ayarlarımızla birlikte te hala aynı hata veriyorsa bu durumda taktığınız aygıt bağlantısında bir sorun yaşamış olabilirsiniz.

Sürücüde disk yok hatası alıyorum

Sürücüde disk yok uyarısı alıyorum, sürücüde disk yok ne demek, sürücü hata veriyor, bilgisayar sürücüyü görmüyor, bilgisayar sürücüyü okumuyor, disk yok hatası alıyorum, disk hata alıyor, bilgisayar diski görmüyor nedeni nedir. Bilgisayarınızdan veri alışverişinin sağlanabilmesi için diski taktığınız da bilgisayar diski yok olarak size gösteriyorsa adım adım sağlanacak işlemlerin sunumu gerçekleştireceğiz.

Bilgisayar diski görmüyor

Sürücüde disk yok hatası sonrasında ilk yapmanız gereken işlemlerden birisi bağlantıyı taktığınız yerin kontrolüdür. O kontroller bittikten sonra bilgisayar klavyesinde bulunan Windows tuşuna bastıktan sonra beraberinde R harfine basıp çalıştır alanına geliyoruz.

Sürücüde disk yok hatası alıyorum, bilgisayarım diski okumuyor, bilgisayar diski görmüyor, disk yok hatası, sürücüde disk hata veriyor, disk hata veriyor

Çalıştır arama bölümüne Regedit yazdıktan sonra gelen ekrandan HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

Geldiğimiz alandan da sağ tarafta bulunan ErrorMode üzerine iki kez tıklama işlemlerini sağlıyoruz. Ayarları gerçekleştirdikten sonra bulunan değeri 0 iken 2 olarak ayarlamanız halinde adımlar tamamlanacaktır. Ayarlar bittikten sonra bilgisayarınız yeniden başlattıktan sonra sürücüde disk yok hatası alıyorum problemi kalkmış olacaktır.

İsterseniz sizin için hazırladığımız Windows 10 ara sunucuya bağlanamıyorum yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Aklınıza takılan bir yer olursa bunu bizimle yorum alanına ekleyebilirsiniz. İyi gezintiler dilerim.

Sürücüde disk yok hatası alıyorum, bilgisayarım diski okumuyor, bilgisayar diski görmüyor, disk yok hatası, sürücüde disk hata veriyor, disk hata veriyorSürücüde disk yok hatası alıyorum, bilgisayarım diski okumuyor, bilgisayar diski görmüyor, disk yok hatası, sürücüde disk hata veriyor, disk hata veriyor

Önceki İçerikFacebook etiketlenmek istemiyorum kapatılsın
Sonraki İçerikWindows 10 yazım denetimi açılmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz