Paylaş

Superonline modem ara yüz bilgilerini unuttum. Modeminizin giriş kullanıcı adı ve şifre bilgilerini unuttuysanız eğer tekrar hatırlatılması için gerekenleri konu aldık.

İnterneti kullanmamıza aracı olan modemlerimiz de bazı anlar bağlantılar da sorunlar yaşayabiliyoruz. Ip alamama, kopma, kablosuz ağ şifre değişikliği işlemleri için genel itibariyle modemin içerisine girme ihtiyacı duymaktayız. Modemin ara yüzüne sürekli giriş yapmadığımızdan dolayı bazen ara yüz giriş bilgilerini unutabiliyoruz. Genelde bu alandaki kullanıcı adı ve şifre bilgileri standarttır. Eğer değiştirmediyseniz standart olan bilgilerle erişim sağlayabilirsiniz. Ama değişikliği yaptıktan sonra bir yere kayıt etmediyseniz mutlaka koyulan şifrenin unutulmasıyla ilgili karşı karşıya kalabilirsiniz. Unutulmanın önüne geçilmeyeceğinden dolayı unutulduğunda nasıl bir yol izleneceğini sizlere sunacağız. Özellikle Superonline marka modemini farklı İnternet servis sağlayıcıların da kullanıyorsak destek alacağınız kanal kısıtlamaya gitmektedir. Servise ücret vermektense araştırmaya gidip kendiniz yapmayı denerseniz emin olun ki sorunu kendiniz de giderebilirsiniz.

Superonline modem ara yüz bilgilerini unuttum

Superonline modem ara yüz şifresini unuttum, superonline modem giriş şifresini unuttum, superonline modem kullanıcı adı ve şifre nerede, superonline modem şifre bilgilerini öğrenme, Superonline modem giriş bilgilerini bulma. Superonline modemini farklı bir internet servis sağlayıcısında kullanımı denemek istiyorsanız bilgilerin doğru şekilde girilerek ara yüz alanına erişim yapmanız gerekiyor.

Superonline ara yüze giriş şifresi

Ara yüz alanına girebilmek içinde ilk önce bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açıyorsunuz. Adres satırı kısmına 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basıyoruz.

Superonline modem ara yüz bilgilerini unuttum, superonline modem ara yüz şifresi, superonline ara yüz şifresini unuttum, superonline ara yüz şifresi nerede, superonline ara yüze giremiyorum
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: superonline olarak giriş yapmanız gereklidir. Tüm Superonline marka modemlerin kullanıcı adı ve şifre bilgileri hemen hemen bu şekildedir.
  • Girişleri yaptıktan sonra şifre değiştirme ekranı gelmektedir. Aslında herkesin yaşadığı sorunda buradan kaynaklanmaktadır.
  • Ama ara yüz şifresinin değişikliği de güvenliğinizi artıracaktır. Güvene almak adına modemin ara yüz şifre bilgilerinin değiştirilmesin de her zaman yarar bulunmaktadır.
  • Verdiğiniz şifrenin unutulmasıyla beraber modeminizi fabrika ayarlarına göndermeniz gerekiyor.
  • Modemin fabrika ayarlarına gidebilmesi içinde arka kısımda bulunan iğne ya da kürdanın girebileceği küçüklükte bir reset çukuru bulunmaktadır.
  • Var olan bu çukura 10 15 saniye kadar basılı tutmanız halinde modem üzerindeki ışıklar sönecektir.
TAVSİYE YAZI: Modemi korumaya alma güvenliğini arttırma

Modem fabrika ayarlarına gittikten sonra kullanıcı adı ve şifre bilgileri yukarıdaki gibi standart bilgilere gönderilecektir. Artık şifreyi unutsanız da bahsedilen adımları takip etmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here