Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Steam oynanan oyunları gizleme ve saklama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınıza bakacağız.

Bilgisayarınıza oyunlarınızı yüklerken bunların lisanslı olmasına özen göstermenizde fayda bulunuyor. Haricinde cihazınıza virüs bulaştırabilir ve içerisinde bulunan önemli dosyalarınızı kaybetmek durumunda kalabilirsiniz. Haliyle lisanslı oyunların mimarisi olan Steam uygulaması ilk tercihiniz olabilir. Steam oynanan oyunları gizleme ve saklama işlemlerinizi nereden sağlayacağınıza bakacağız.

Steam uygulamasında oynanan oyunlarınız profil alanında listelenerek iki haftalık süreçler halinde kaç saate bölündüğünü sizlere gösterilmektedir. Haliyle bu alanda hangi oyunu oynadığınızda listelenmektedir. Bilgisayarınızı tek kişi kullanmıyor iseniz burada ki verilerin görünmesini istemeyebilirsiniz. Dolayısıyla ilgili oyunların nasıl gizleneceği konusunda sizleri bilgilendirerek sorununuzu gidereceğiz.

Steam oynanan oyunları gizleme ve saklama

Steam oynanan oyunları gizleme ve saklama

Steam oynanan oyunları gizleme konusunda bir araştırma içerisine girdiyseniz eğer doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz. Profil alanınızdaki verilerin gizlenebilmesi için ilk olarak profil alanınıza girmeniz gereklidir. Bu alana gelmenizle birlikte üst tarafta bulunan kullanıcı adınızın üzerine dokunup oradan da ‘’Profil’’ seçeneğine tıklayın.

Mevcut profilinizin güncellenebilmesi için sağ tarafta bulunan ‘’Profili düzenle’’ seçeneğinin üzerine tıklıyorsunuz. Devamında ise gelen ekranda gizliliğinizi işleme alabilmeniz için sağ alanda bulunan ‘’Gizlilik ayarlarım’’ bölümüne erişim işlemlerini gerçekleştirin.

İlgili alana geldiğinizde burada oynadığınız oyunların gizli tutulabilmesi için var olan doğru seçeneği bulmanız gerekiyor. Daha sonrasında oynadığınız oyunların görünmemesini sağlayabileceksiniz. Oyunlarınızın var olan bilgilerini gizli tutabilmeniz için ‘’Oyun ayrıntıları’’ adı altında seçenek göreceksiniz. Bu alanı ‘’Özel’’ olarak işaretlemenizle birlikte oyunları sadece siz görebileceksiniz. Steam uygulamasını kullanan arkadaşlarınız dahi sizin hangi oyunu oynadığınızı bilemeyecektir.

Steam oynanan oyunları saklama

Steam oynanan oyunları saklama işlemlerinizi yukarıdaki şekilde işleme koymuş olmanız gereklidir. Belirtilen ayarları doğru bir şekilde işleme koymanıza rağmen hala daha sorun yaşıyorsanız bu durumda farklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

İşlem esnasında bağlantınız kesilmiş olabilir. Bağlantılarınızı gözden geçirerek tekrar deneme sağlayarak en sonunda ise Steam kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayarak deneme gerçekleştirebilirsiniz. Steam ile ilgili sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here