Paylaş

Kıymetli dostlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda SpeedTouch 510v6 modem ayarı ve kurulumu noktasında ilgili işlemlerinizi nereden yapacağınızı detaylandıracağız.

Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde internet artık olmazsa olmazlarımız arasındaki yerini aldı. Alışverişlerimizi, fatura ödemelerimizi ve tüm bu işlemleri internet üzerinden sağlamaktayız. Modemler ise bize bunu sunan bir araçtır. SpeedTouch 510v6 modem ayarı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız hangi adımların sağlanması gerektiğine bakacağız.

  • İlk olarak bilgisayar ve modem arasındaki internet kablosunun takılı olması gerekiyor. Sarı renkte olan Ethernet kablosunu taktıktan sonra kalan işlemleri aşağıdaki şekilde işleme koyabilirsiniz.

SpeedTouch 510v6 modem ayarı

SpeedTouch 510v6

SpeedTouch 510v6 kurulumu için kablo bağlantısını taktıktan sonra bilgisayarınızın tarayıcısından boş bir internet sayfası açın. Adres satırı kısmına ‘’192.168.1.254’’ yazıp enter tuşuna basın.

Modeminizin ara yüzün içerisine girişinizi gerçekleştirdiğinizde gelen ekranın sol menüsünde ‘’SpeedTouch’’ yazısını göreceksiniz. Onun üzerine dokunun.

Devamında gelen sayfanın altında bulunan ‘’Pick a task’’ altındaki set up alanına dokunun. Artık karşınıza kurulum sayfası gelmiş olacaktır. Gelen kurulum sayfasındaki;

  • Select a service: Routed PPP işaretleyip ‘’Next’’ diyoruz.
  • VPI/VCI: 8/35 olarak ayarlayın.
  • Connection Type: PPP over Ethernet (PPPoE) işaretli iken ‘’Next’’ diyoruz.
  • Daha sonrasında karşınıza gelen ekranda,
  • Usar name: bu alana internet servis sağlayıcısından size verilen kullanıcı adınızı girin.
  • Password ve Confirm Password: Alanlarına ise internet servis sağlayıcısından size verilen şifrenizi girin.
  • Next diyerek bir sonraki ekrana ise ‘’Start’’ diyelim.

SpeedToch modem kurulumu

SpeedTouch 510v6 kurulumu

SpeedToch modem kurulumu için yukarıdaki işlemleri devreye koymanız ile birlikte sorun giderilmiş olması gerekiyor. Son adım olarak gelen ekranın altında bulunan ‘’Finish’’ tuşuna basmanız yeterlidir.

Modeminizin kurulum işlemleri sonrasında yine sorun devam ederse bunun için bağlı bulunduğunuz internet servis sağlayıcınızı aramanız gerekiyor. Kurulum adımlarınızı yaptığınızı ancak internetin gelmediğini dile getirin. Muhtemel olarak alt yapıda bir sorun yok ise kullanıcı adı ve şifre bilgilerinde bir problem yaşamış olabilirsiniz.

Onlar yanlış ise bu bilgiler düzeltilerek size doğru olan bilgiler verilecektir. Yok eğer alt yapı tabanlı sorun yaşanıyor ise arıza kaydınız alınarak arıza ekiplerine durum bildirilecektir. Modeminizin kurulumu esnasında takıldığınız sormak istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorum kısmından bildirin.

SpeedTouch 510v6 modem ayarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here