Paylaş

Merhabalar, bugün sizlere Sony tv internet ayarları nasıl yapılırkonusu ile ilgili bilgi sahibi olabilmeniz için izlemeniz gereken yolları anlatacağız.

Sony tv cihazınızın internet ayarları için daha öncesinde hiçbir işlem yapmadıysanız bu ayarlar nasıl yapılır birlikte kontrol edeceğiz. Televizyonunuzu internet bağlamak için nelerin gerekli olduğunu yazı içerisinde bulabilirsiniz.

Televizyon alımlarında model ve markalar size göre değişkenlik göstermektedir. Yani kimi Beko tv alırken kimisi Vestel televizyonunu alabilir. Siz ise bunların haricinde olan bir televizyon seçmiş olabilirsiniz. Sony televizyonları ise son zamanların en çok tercih edilen ürünleri arasındaki yerini almış durumdadır. Eğer sizde bu popülerliğe dayanarak Sony televizyonunu aldıysanız eminim pişman olmamışsınızdır. Bildiğiniz üzere internet artık çağımızın olmazsa olmazları arasındadır. Cebimize kadar giren internetin televizyonda olmaması beklenmezdi. Sony televizyonunuzun internet özelliği olmasına rağmen bağlanmıyorsa o halde Sony tv internet ayarları nasıl yapılır konusunu birlikte inceleyelim.

Sony tv internet ayarları

Sony tv internet ayarları sandığınız kadar zor değildir. Tek zorluk bir işlemin nasıl yapıldığının bilinmemesidir. Siz de bilmediğiniz için ayarlar zor gelebilir. Konuyu fazla uzatmadan işlemleri nasıl yapacağınıza başlayalım.

 • Ayarlarınıza başlamadan önce kablosuz bağlantılarınızın yapıldığından emin olun.
 • Yani televizyonunuzu modemebağlamak istiyorsanız modemin bağlantılarını kontrol edin.
 • Daha sonrasında işlemlerinize başlayabilirsiniz.
 • İlk olarak televizyon kumandasında bulunan HOME tuşuna dokunun.
 • Karşınıza gelen ekranda ‘’Ayarlar’’ kısmına tıklayın.
sony tv internet ayarları
 • Beraberinde ekrana ‘’Ağ ve aksesuarlar’’ bölümü gelecektir. Buradan ‘’Ağ’’ seçeneğini seçin.
 • Oradan da ‘’Ağ ayarları’’ bölümüne seçin.
 • Daha sonrasında ‘’Kolay’’ kısmını belirleyin.
 • ‘’Wi-fi’’ simgesine dokunun.
 • Cihazınızda ki ‘’Bağlantı yöntemini’’ seçin.
 • Ardından kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi girdiğinizde sorununuzu çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Sony televizyonunuz artık internete bağlanmış olmalıdır.

Sony televizyonunuz sinyal yok uyarısıyla karşılaşıyorsa yine web sitemizden sinyal yok sorunu sonrasında kurulumu yapacağınıza dair yazımızı inceleyebilirsiniz. Kurulumları yaptıktan sonra hem ağ hatasını gidermiş olacaksınız. Hem de kanalları getirmiş olacaksınız. İyi gezintiler.

Sony tv internet ayarları nasıl yapılır

Hazırlamış olduğumuz makalemizde Sony tv internet ayarları nasıl yapılır konusuyla ilgili sizi bilgilendirmiş bulunuyoruz. Televizyonunuzda farklı problemler yaşarsanız bizlere durumu yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here