Sony telefonumun sesi çıkmıyor az geliyor nasıl yükseltebilirim? Şeklinde düşünüp duruyorsanız doğru yerdesiniz. Sony ses gelmiyorsa ne yapmalıyım?

Akıllı telefonların artışıyla birlikte teknoloji de alıp başını gitmektedir. Her geçen gün farklı model ve markaların çıktığı bir dönem yaşamaktayız. Bu bağlamda sony telefonunda da modellerin artığını görmemiz mümkündür. Xperia Z2,Z3, Z5, XA1, XZ, L1 sürümlerinin var olduğunu biliyoruz.  Telefonlarımızda bazen istenmeyen sorunlar yaşanabilmektedir. Bunlardan bazıları ise ses alanında yaşanan sorunlardan biridir. Bu sorun sonrasında hemen ses açma (+) ve ses kısm (-) tuşları üzerinden sesin ayarlarını sağlamaktayız. Yapılan işlemler sonrasında hala daha sorun devam ettiğinde ise ne yapılması gerektiğini araştırmaktadır. Biz de sizin bu araştırmalarınızın sonuçsuz kalmaması için konu ile ilgili incelemeleri sizlerin huzuruna sunmuş bulunuyoruz.

Sony telefonumun sesi çıkmıyor az geliyor

Sony xperia mikrofon sorunu, Sony xperia  hoparlör sorunu, Sony xperia ses sorunu, Sony xperia  ses gelmiyor, Sony xperia  ses çıkmıyor yönünde yaşanan sıkıntıların hepten çözüm bulabilmesi için hangi yolların izleneceğini kaleme almış bulunuyoruz. Ses kısma ve açma tuşları üzerinden işlem sağlanamadığı için belirtilen işlem ayarları size faydalı olacaktır.

Sony xperia ses gelmiyor

Facebook, instagram ya da youtube üzerinden yayımlanan bir video sesinde yaşanan sıkıntılar ya da telefon ile görüşme sağlarken karşı tarafta yaşanan ses sorunu için yazımızı hazırladık. Sony xperia cihazlarınız da yaşanan ses problemi için cihaz içerisinde neler yapılması gerektiğini kapsamlıca konu alacağız.

Sony telefonumun sesi çıkmıyor az geliyor, sony ses az geliyor, sony ses gelmiyor, sony ses çıkmıyor, sony ses yükseltme, sony telefonlarda ses yükseltme

Öncelikle telefonun menü alanına gelerek buradan da ”Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz. Sonrasında karşınıza ”Ses” yazısı şeklinde bir seçenek gelecektir. Bu seçeneği seçiyoruz. Yapmış olduğumuz işlemler sonrasında ”Ses ayarları” sekmesine tıklıyoruz.

Yaptığınız işlemler sonrasında karşımıza gelecek olan ”ClearAudio+” şeklinde bir yazı göreceksiniz. Buradaki alanı sağa doğru iteleyerek etkinleştirme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Bunun hemen bir yukarısında bulunan ”DSEE HX yazısı göreceksiniz burası etkin olmaması gereklidir. Eğer etkin bir şekilde ise kapatalım. Tüm bu müdahaleler sonrasında en alt kısımda bulunan ”Dinamik ses dengeleyici” alanını da aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle yaşanan sorun ortadan kalkacaktır.

Bu yapılan işlem ayarları sonrasın da hala daha problemin devam ettiğini görürseniz. Cihazınızın içerisinde yedek almak istediklerinizi alarak sıfırlama yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz