Paylaş

Sonsuzluk işareti yapamıyorum çıkmıyor. Bilgisayarınız da ∞ işaretinin nerede olduğunu bilmeyenler için araştırmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz.

Sonsuzluk işareti ölümsüzlüğü, ebedi olanı işaret eden bir simgedir. Bilgisayar klavye ekranında bu işareti arayıp bulamayan bir çok kişi bulunmaktadır. İşaretin nerede olduğunu, aramalar sonucunda gelmediğini bildiğimiz için sizler adına durumun araştırmasını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Sonsuzluk işaretinin çıkabilmesi için bir kaç yöntem bulunmaktadır. Belirtilen bu yöntemler sonrasında siz de artık sonsuzluk işaretini yapabilirsiniz. ∞ işaretinin gelebilmesi için bilgisayarınızın içerisinde ve alt tuşu yardımıyla sorunları ortadan kaldıracağız. Sonsuzluk işaretini ilk okuldan beri görmekteyiz. Genelikle matematik terimlerinde sıkça karşılaştığımız bir simgedir. Sonsuzluğu ifade eder ve rakamların sonu bulunmamaktadır. İşaretin bilgisayar üzerinde nasıl çıkaracağınıza dair tüm bilgiler yazı içerisindedir.

Sonsuzluk işareti yapamıyorum çıkmıyor

Sorunsuz işareti gözükmüyor, sonsuzluk işareti bilgisayarda nerede, sonsuzluk işareti çıkmıyor, sonsuzluk işareti yerine ▲ işareti çıkıyor, sonsuzluk işaretini bulamıyorum, bilgisayarda sonsuzluk işaretini bulma. Bazı anlarda sonsuzluk işareti oldukça önem arz ettiği için bunun yazılması gerektiği alanlarda bulamadığımız için sıkıntı çekmekteyiz. Sıkıntıya girmemeniz içinde sonsuzluk işaretinin bulunabilmesi adına gerçekleştirilecek ayarları size sunacağız.

Sonsuzluk işareti nerede

Sonsuzluk işaretinin bilgisayardan çıkabilmesi için Alt tuşuna basılı tuttuktan sonra ”8734” tuşlarını tıklamanız halinde ∞ işareti gelmiş olacaktır. Bazı arkadaşlarımız ise Alt tuşuna basılı tutup daha sonrasında 8734 tuşladığında ise ▲ işaretinin geldiğini belirtmektedir.

Sonsuzluk işareti yapamıyorum çıkmıyor, sonsuzluk işareti nerede, sonsuzluk işareti çıkmıyor, sonsuzluk işareti yapamıyorum, sonsuzluk işareti yok, sonsuzluk işareti olmuyor

Bu işaret çıktığınız da ise bilgisayarınızdan sırasıyla Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem alanına gelmeniz gereklidir. Buraya geldikten sonra sonsuzluk işaretini bularak karakter eşlemi kopyala yöntemi doğrultusunda işlem sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise bilgisayarınız açık konumda iken windows tuşuna basılı tutarak +R tuşuna basıyoruz. Karşımıza gelen ekranda ”Çalıştır” yazan bölüme ”Charmap” yazdıktan sonra enter’a tıklıyoruz. Ayarları gerçekleştirdiğiniz taktirde karşınıza harflerin olduğu ve rakamların yer aldığı bir alan gelecektir. Bu alanda ∞ sonsuzluk işaretini bularak kullanımını sağlayabilirsiniz.

Ben belirtilen işlemleri yaptım ama hala daha Sonsuzluk işareti yapamıyorum çıkmıyor gelmiyor diyorsanız yorum alanına aldığınız hatayı belirtebilirsiniz. Bizler de belirtilen yorum içeriklerini kontrol ederek alınan hata neden dolayı karşınıza çıkıyor bunu tespit edip geri dönüşümüzü yapacağız.

Sonsuzluk işareti yapamıyorum çıkmıyor, sonsuzluk işareti nerede, sonsuzluk işareti çıkmıyor, sonsuzluk işareti yapamıyorum, sonsuzluk işareti yok, sonsuzluk işareti olmuyorSonsuzluk işareti yapamıyorum çıkmıyor, sonsuzluk işareti nerede, sonsuzluk işareti çıkmıyor, sonsuzluk işareti yapamıyorum, sonsuzluk işareti yok, sonsuzluk işareti olmuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here