Paylaş

Hazırladığımız bu yazımızda Snapchat video kaydetme nasıl yapılır Sorusunun cevabını bulabilmeniz için makalemizi hazırlamış bulunuyoruz.

Snapchat hesabınızda yaptığınız video paylaşımları 24 saat sonunda otomatik olarak siliniyor. Bazen gönderileri kendiliğinden silinmesini istemeyebilirsiniz. Ya da yaptığınız gönderilerin kalıcı olarak durmasını isteyebilirsiniz. Haliyle Snapchat video kaydetme yoluna başvurmak isteyebilirsiniz. Elbette videolarınızı daha öncesinde hiç kaydetmediyseniz sorun yaşayabilirsiniz.

Snapchat, normalde sizin kendi videolarınızı kaydetmenize izin vermektedir. Fakat başkalarının paylaşmış olduğu videoları ya da fotoğraflarını kayıt etmenize müsaade etmiyor. Yine aynı şekilde başkasına ait bir gönderinin ekran görüntüsünü almanıza da izin vermiyor. Bu işlemi sağladığınız an karşı tarafa bildirim gidiyor. Şimdi kendi videolarınızı kaydetme işlemlerinizi nasıl sağlayacağınıza birlikte göz gezdireceğiz. Snapchat video kaydetme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Snapchat video

 Snapchat uygulamanızda video kaydetme aşamalarında hangi adımları kontrol etmeniz gerektiğini ayrıntılı bir şekilde ele aldık. Snapchat uygulamasında videolarınızı doğrudan kaydetme özelliği ne yazıktır ki bulunmamaktadır. O yüzden ekran kaydetme programlarına ihtiyacınız olacaktır.

snapchat video

Bildiğiniz üzere artık iPhone telefonlarınız da ekran görüntüsü almak için ekstra bir uygulama kullanmanıza gerek bulunmuyor. Kendi içerisinde bulunan ekran kaydı özelliğiyle bu işlemi sağlayabilirsiniz. Android işletim sistemli telefonlarınız da ise uygulama indirmeniz gerekiyor.

Ekran kaydetme işlemlerinizi sağlayabilmeniz için Play store alanına giriş sağlayın. Arama satırı bölümüne ise ‘’Az screen Recorder’’ yazıp ara diyelim. İndirdiğiniz uygulamanın ekranınızı kayıt altına alan bir uygulama olduğunu unutmayın.

Snapchat video kaydetme nasıl yapılır

Az screen Recorder uygulaması ise tüm Android cihazlarında çalışmamaktır. Android 5.0 ve üstü güncellemeleri alan Android telefonlarında çalışmaktadır. Uygulama sizde çalışıyorsa eğer Snapchat video kaydetme işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Ben başkasının videosunu da bu şekilde kaydederim diye düşünebilirsiniz. Elbette bu şekilde kayıt edebilirsiniz. Ancak farklı bir alanda paylaşım sağlamanız durumunda hesabınızın kapanmasına neden olabilirsiniz.

Snapchat video kaydetme nasıl yapılır ile ilgili artık geriye kalan tek işlem ekran kaydetmeyi çalıştırmanız olacaktır. Kaydetme işlemleri bittikten sonra işlemleriniz bitmiş olması gerekiyor. Snapchat ile ilgili sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir yer olursa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here