Paylaş

Snapchat ön belleği temizleme temizlenmiyor. Snapchat hesabında var olan ön belleğin temizlenebilmesi için ne yapılması gerektiğini anlatacağız.

Genç kesimin daha ağırlıklı kullanım gerçekleştirdiği snapchat uygulamasını kullanmasını bile adını muhakkak duymuşsunuzdur. Hikaye paylaşımları ilk olarak bu uygulama sayesinde tanınmıştır. Şimdilerde ise tik tok uygulaması popüler olsa da iki uygulama içerisinde benzerlik ise ağırlıklı olarak video paylaşımlarının oluşudur. Ve aynı zamanda her iki uygulamada ön belleği sürekli faal tutmaktadır. Ön belleğin temizlenmemesi durumunda depolama alanı da sıfırlanacaktır. Yani bazı telefon kullanıcıları bazı uygulamaları yükledikten sonra çok fazla yer kapladığını düşündüğü an telefonuna yüklemiş olduğu uygulamayı silmektedir. Aslında buna gerek olmadığı uygulama içerisinde size sunulan ayarla bilgisini vermektedir. Ön belleğin snapchat uygulamasında nasıl silineceğine beraber bakarak sorunu ortadan kaldıracağız.

Snapchat ön belleği temizleme temizlenmiyor

Snapchat çok fazla yer kaplıyor mu, snapchat ön belleği temizleme, snapchat ön bellek nerede, snapchat ön bellek nasıl silinir, snapchat ön belleğini nasıl temizleyebilirim, snapchat ön belleği silme, snapchat depolamayı sıfırlamak istiyorum. Çok fazla yer kapladığını düşündüğünüz uygulamaların kaldırılmasını istemediğiniz halde kaldırmak zorunda kalabilirsiniz. Ama buna gerek kalmadan işlemlerinizi uygulamanızın kendi içerisinde öne belleğini temizlemeniz yeterlidir.

Snapchat ön belleği silme

Telefona indirilen sosyal medya ve diğer uygulamalardan sonra telefonunuzun yavaşladığını ya da kastığınızı gördüğünüzde en son indirilen uygulamanın genel olarak anında silinmesine gidilmektedir. Ama sosyal medya uygulamalarında artık genel olarak ön bellek temizleme kısmı bulunmaktadır. Bu da depolama alanındaki yeri boşaltmaya sebebiyet vermektedir. Snapchat uygulamasında da ön bellek alanını temizleyeceğiniz bölüm bulunmaktadır.

Snapchat ön belleği temizleme temizlenmiyor, snapchat ön belleği temizleme, snapchat çok yer kaplıyor, snapchat ön belleği silme, snapchat ön bellek nasıl silinir, snapchat ön bellek nasıl temizlenir

  • Snapchat üzerinden ön belleğinizin temizlenebilmesi için uygulamanın içerisine giriş yaparak profil alanına geliyoruz.
  • Üst alanda bulunan ayar sekmesine tıklayarak ayarlar bölümüne girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Gelen ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Ön belleği temizle’’ butonuna tıkladığınız andan itibaren uygulamadaki ön bellek temizlenecektir.

Gerçekleştirilen bu işlemle birlikte uygulamanın depolama alanındaki bölümü azalmış ve sizde telefonunuzdan snapchat uygulamasını kaldırmamış olacaksınız. Snapchat ön belleği temizleme temizlenmiyor sorununa ilişkin işlem aşamalarını belirtilen şekilde yaptığınız da ön bellek temizlenecektir. Temizlenmiyor bu durumda uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek ve aynı işlemi internet bağlantısını kontrol ederek deneyelim.

Snapchat ön belleği temizleme temizlenmiyor, snapchat ön belleği temizleme, snapchat çok yer kaplıyor, snapchat ön belleği silme, snapchat ön bellek nasıl silinir, snapchat ön bellek nasıl temizlenir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here