Paylaş

Snapchat iki etkenli doğrulama nedir. Snapchat hesabınızda kurtarma kodu oluşturmak isteyenlere özel yazımızı hazırladık.

Telefonlarımıza indirmiş olduğumuz sosyal medya uygulamalarının tamamında iki etkenli doğrulama bulunmaktadır. Hesabını güvende tutmak isteyen herkes bu güvenlik adımını kullanmaktadır. Kurtarma kodunu aktif hale getirerek hesabınızda girişlerde sorun yaşamanız halinde istenen kodla birlikte kolay bir şekilde hesaba giriş yapabiliyorsunuz. Snapchat uygulaması içerisinde de iki etkenli doğrulama bulunmaktadır. Hesabınızda kurtarma kodu oluşturmak isterseniz ayarlar bölümünden bu işlemleri sağlayabiliyorsunuz. Snapchat hesabınızın çalınmasının önüne geçebilmek ya da giriş işlemleri sırasında oluşan sıkıntılarda kurtarma kodu oldukça işinizi görecektir. Ancak uygulama da yeni olduğunuz için bu ayarın nereden oluşturulacağını bilemiyor olabilirsiniz. Ayarlarımızı birlikte yaptıktan sonra hem hesabınızı güvene almış olacaksınız hem de uygulamaya girişlerinizde oluşan sıkıntı sonrasında rahat bir şekilde erişim gerçekleştirebileceksiniz.

Snapchat iki etkenli doğrulama nedir

Snapchat kurtarma kodunu oluşturmak için ne yapmam gerekiyor, snapchat kurtarma kodu nerede, snapchat hesabı güvende tutma, snapchat güvene alabilmek için yapılması gerekenler, snapchat iki etkenli doğrulama için gerekenler. Sosyal medya hesaplarımızın güvenliği bizim için oldukça önem arz etmektedir. Tüm hesaplarda artık iki etkenli doğrulama yöntemi mümkündür. Başka bir cihazdan hesabınıza giriş yapılması denendiğinde doğrulama kodunun direk telefona gelmesi o kişinin hesaba girmesinin önüne geçecektir.

Snapchat kurtarma kodu oluşturma

Snapchat hesabında kurtarma kodu oluşturma işlemleri çokta zor bir işlem değildir. Kurtarma kodunu devreye koyabilmek adına uygulamanın içerisine girerek profil alanına geliyoruz. Profil bölümüne girdikten sonra ayar sekmesine tıklıyoruz.

Snapchat iki etkenli doğrulama nedir, snapchat kurtarma kodu, snapchat güvene alma, snapchat iki etkenli doğrulama, snapchat hesabım çalınmasın, snapchat kurtarma kodu oluşturma

Karşımızda bulunan seçenekler içerisinde ‘’İki etkenli doğrulama’’ bölümüne girişimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında açılan pencere ekranını ileri diyerek işlemlerimize devam ediyoruz.

SMS: En kolay kurtarma yöntemlerinden birisidir. Fakat telefonunuzun çalınması ya da yurt dışına seyahate gitmeniz halinde kurtarma yöntemi pasif kalacaktır.

Kimlik doğrulama uygulaması: Google Authenticator yönündeki telefonda yüklü olan kimlik doğrulama uygulamasıyla birlikte oluşturulmaktadır.

TAVSİYE YAZI: Snapchat hikayeye çıkartma ekleme

Bizim bu seçenekler içerisinde sizin daha kolay erişim yapabilmeniz için seçmeniz gereken alanın SMS olduğunu belirtebiliriz. Çünkü kurtarma kodu doğrudan telefona gelecektir. Ama telefonun çalınması ya da yurtdışı seyahatlerinde bu tercih sizi sıkıntıya koyabilir.

Belirtilen işlemlerle birlikte snapchat uygulamasında kurtarma kodu oluşturulmuş ve hesabınızı güvene almış olacaksınız.

Snapchat iki etkenli doğrulama nedir, snapchat kurtarma kodu, snapchat güvene alma, snapchat iki etkenli doğrulama, snapchat hesabım çalınmasın, snapchat kurtarma kodu oluşturma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here