SMS sonundaki kodlar ne işe yarıyor. Kurumsal firmaların göndermiş oldukları mesajların sonunda yer alan kodlarla ilgili bilgileri sizlere aktaracağız.

Turkcell, avea, vodafone, turk telekom ya da diğer kurumsal firmaların göndermiş oldukları kısa mesajların sonunda gelen kodları hepiniz görmüşsünüzdür. Çoğu kullanıcılar bunların ne işe yaradığını ve kendilerine neden gönderildiğini bilmek istemektedir.

Bilgi teknoloji kurumu tarafından zorunlu kılınan bu hizmet 8 Aralık 2016 tarihinden belli uygulanmaktadır. Kurumsal firmalar artık müşterilerine göndermiş oldukları mesajların sonuna boşluk bıraktıktan sonra bu kodlamaları göndermektedir.

SMS sonundaki kodlar ne işe yarıyor

Her firmanın kendine özgü kodlaması olmasından dolayı bunları bilmeniz sizlerin güvenliği içinde önemlidir. Kurumsal firmaların mesaj gönderimi yaparken de gönderim karakterleri bulunmaktadır. Bu karakter sayıları firmalara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Gelen kodlar kime ait bunları merak ediyorsanız eğer bilgileri aşağıda sizlerle paylaşacağız.

SMS kodları kime ait, mesaj sonunda gelen kod ne oluyor, sms sonlarındaki kodların anlamı, btk sms kodlar, sms kodları listesi, b001 sms kodu ne işe yarıyor, mesaj sonundaki kod neyle alakalı gelmektedir, sms kodları kimlere ait nasıl öğrenebilirim. Sizlere firmalar tarafından gönderilen mesajların o firmaya mı ait olup olmadığını merak ediyorsanız doğru yer de olduğunuzu söyleyebiliriz.

Sms kodları kime ait

Mesaj sonlarında yer alan kodların ait oldukları firmaları aşağıdaki gibi listelemiş bulunuyoruz;

SMS sonundaki kodlar ne işe yarıyor, btk sms kodları, sms kodlar kime ait, sms kodları listesi, mesaj sonundaki kod nedir, mesaj sonunda gelen kodu öğrenme
  • B001 AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş.
  • B002 TURKCELL İletişim Hizmetleri A.Ş.
  • B003 Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.
  • B011 DOĞAN TV DİGİTAL PLATFORM İŞLETMECİLİĞİ AŞ
  •  B016 VODAFONE NET İLETİŞİM HİZMETLERİ AŞ
  • B019 TTNET A.Ş.
  • B029 DOĞUŞ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ YAZILIM VE TELEKOMÜNİKASYON LTD. ŞTİ.

Sıralama listesi bu şekilde ilerlerken siz eğer farklı firmaların kodlarını merak ediyorsanız bunları da bizlere yorumdan bildirebilirsiniz.

İnternet servis sağlayıcısından bir şifre istediniz ve bu şifre size SMS olarak gönderildi. Bu durumda kodlamaya kadar olan kısmı girmeniz gerekiyor. B ile başlayan alanı da girerseniz internet bağlantınızın gelmeyeceğini söylemekte yarar var. Kodlamalara bakarak hangi firmadan mesajın geldiğini anlayabilirsiniz.

Önceki İçerikFacebook uzun süre girilmezse kapanır mı
Sonraki İçerikTwitter yüklemesi çok uzun sürüyor hatası
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here