Smart Tv iP ve DNS Ayarı Nasıl Yapılır Detaylı bir şekilde anlatıp, İnternet ayarı ve kablosuz bağlantı kurulumu adına bilgi aktaracağız.

Kullanıcılarının göz bebeği olan Smart tv, ile ilgili son zamanlarda sıklık derecede sorulan sorulardan biri de iP ve DNS ayarlarının nasıl yapılacağına ilişkin sorudur. Bu durum ile ilgili işlemlerimizin yapılandırması çok basittir. Öncelikli olarak sizler için konunun araştırmasını detaylı sağladığımızdan dolayı yapacağımız bir kaç ayar sonrasında sorunlarınızın tamamı ortadan kalkacak ve televizyonunuzdan İnternet bağlantısını rahatlıkla alabileceksiniz.

Bu işlemler için yapılması gerekenler aşağıdaki adımları izlemeniz durumunda yeterli olacaktır

Smart Tv iP ve DNS Ayarı Nasıl Yapılır Detaylı

Smart Tv iP ve DNS Ayarları ile ilgili olarak ilk önce yapılması gerekenler için televizyon kumandasında bulunan ”Menü” tuşuna tıklayıp ekranın tarafınıza lans edilmesini beklemektedir.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra gelen ekranın sol tarafında yer almakta olan ”Ağ Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

 • Bazı modellerde burada görmüş olduğunuz ayar bilgilendirmesi değişkenlik göstermesinden dolayı ”Network Settings” olarak görünebilir.
 • Bu alana tıklayıp işlemlerimizin devamını sağlıyoruz.
 • Daha sonrasında karşınıza resimde gördüğünüz gibi bir ekran gelecektir. Bu ekran sonrasında yapılması gereken işlem ise evinizde kullandığınız modemin modeline göre değişkenlik gösterecektir.

Buna örnek olarak,

 • Airties Modemi ise: 192.168.2.1
 • TPLİNK Modemi ise: 192.168.1.1
 • Tenda Modemi İse: 192.168.1.1
 • Zyxel Modemi İse: 192.168.1.1

Olarak işlemlerinizin gerçekleştirmesini sağlayabiliyorsunuz. Modeminizin arayüz bilgilendirmesine istinaden ekranda yer almakta olan,

 • IP ADDRESS: 192.168.2.100 olarak ya da 192.168.1.100 olarak giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Subnest Mask: bölümü otomatik olarak gelecektir. 255.255.255.0 olarak gelecektir. Sizin herhangi bir işlem sağlamanıza gerek kalmayacaktır.
 • Gateway: alanı ise modeminizin arayüz giriş Ip adresini yazıyoruz.
 • DNS: kısmına ise 8.8.8.8 yazmanız yeterli olacaktır.

Yaptığınız bu işlemler sonrasında Smart Tv televizyonunuzun İnternet, kablosuz bağlantı sorununu da bu şekilde ortadan kaldırmış bulunmaktasınız. Artık İnternet bağlantınızı dilediğiniz gibi televizyonunuzdan kullanabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde işlem sağlanacaktır.

Bazı alanlarda yine bağlantı ile ilgili problemler yaşanmakta ancak bu problemlerin tamamı verilen IP ve DNS ayarı sonrasında ortadan kalmaktadır.

Sizin için hazırlamış olduğumuz Philips Smart Led Tv Wifi Ayarları Nasıl Yapılır makalemizi inceleyebilirsiniz.

Önceki İçerikPhilips Smart Led Tv Wifi Ayarı Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikMotorola SVG 1501 Modem Kurulumu Resimli
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz