Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Skype profile resim ekleme ve koyma işlemlerinizi hangi alandan sağlayacağınızı detaylandırmış bulunuyoruz.

Sosyal medya ve diğer kullanmış olduğumuz uygulamaların tamamında profillerimize resim koymaktayız. Bunun nedeni ise diğer arkadaşlarımızın bizi daha rahat şekilde bulabilmesine imkan sağlamaktır. Skype profile resim ekleme ve koyma işlem aşamalarını nasıl sağlayacağınıza ise birlikte göz gezdireceğiz.

Uygulamanızın içerisinde var olan profil fotoğrafınızı değiştirmek istiyorsanız eğer hangi adımları takip etmeniz gerektiğini bildireceğiz. Tabi resmin değişikliğinin yapılabilmesi için internet bağlantınızın olması gereklidir. Bağlantı olmadan gireceğiniz değişiklik işleme alınmayacaktır. Şimdi isterseniz eğer ayarların nereden sağlanacağına bakalım.

Skype profile resim ekleme ve koyma

Skype profile resim ekleme

Skype profile resim ekleme ayarlarınız aslında oldukça basittir. Sadece hangi ayarların nereden yapıldığını bilmiyor olmanızdan dolayı bu resmi değiştiremiyorsunuzdur. Ya da siz bunu biliyor olmanıza rağmen anlık hatadan dolayı değişmiyor olabilir. Nedenler her ne ise bunları tek tek kaleme alarak sorununuzu gidereceğiz.

Resmin değişikliğini sağlayabilmeniz için uygulamanın içerisine giriş gerçekleştirin. Daha sonrasında sol üst tarafta profil resminizin olmadığı yuvarlak bir simge göreceksiniz. Onun üzerine dokunun.  Ardından tekrar aynı yere dokunduğunuzda ‘’Profil resmini güncelle’’ seçeneği gelecektir.

Oraya tıkladığınızda galerinizde ya da bilgisayardan bu işlemi yapıyorsanız masa üstü ekranında var olan fotoğrafınızı bu alana ekleyebilirsiniz. İşlemlerinizi sağladıktan sonra resmin değiştiğini sizde artık gözlemlemiş olacaksınız. Tüm bu yapılan ayarlara rağmen sorununuz devam ederse bunun ana nedeni internet bağlantınızın olmamasıyla alakalıdır. Bağlantınız var ancak yine de resim değişmiyor ise bunu birlikte inceleyeceğiz.

Skype profile resim koyma

Skype profile resim ekleme ve koyma

Skype profile resim koyma işlemleriniz için yukarıdaki adımları yapıyor olmanıza karşın sorun yaşıyorsanız bilgisayarınıza ya da telefonunuza gelen güncellemeden dolayı bir problem olmuş olabilir. Bu problemin önüne geçebilmeniz için ise gelen güncellemeleri devreye koymanız gereklidir.

Güncellemeler sonucunda da yine resminiz değişmiyorsa Skype uygulamanızı telefondan kaldırıp tekrardan yükleyelim. Ya da bilgisayardan bağlantı kuruyorsanız eğer bilgisayarınızdan kaldırıp tekrar açmanız gereklidir.

Tüm bu işlem aşamaları sonucunda hala daha problem devam ediyorsa bize durumu yorum kısmından iletmeniz halinde işlemleri sağlayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here