Paylaş

Skype okundu bilgisi görünmesin çıkmasın. İstiyorsanız yapmanız gerekenleri araştırdık. Yapacağımız ayarlarla birlikte okundu ayarını kapatmış olacaksınız.

Skype üyeliğinizi yaptıktan sonra ayarları kendinize bağlı yapabiliyorsunuz. Skype üyeliğinizi yeni yaptıysanız bir çok ayarın nerede olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Biz de hazırladığımız yazılarla birlikte ayarlarınızı nereden ve nasıl yapacağınızı konu alıyoruz.

Uygulamaya yakın zaman içerisinde gelen güncellemeyle birlikte artık okundu bilgilerini görebiliyorsunuz. Elbette yine bu ayarı kapatıp açmak sizin elindedir. Yazdığınız mesajı karşı tarafın okuyup okumadığını merak ediyorsanız bu ayarı açık bırakabilirsiniz.

Skype okundu bilgisi görünmesin çıkmasın

Fakat sizin mesajı ne zaman okuduğunuz görünmesin istiyorsanız, o halde bu ayarı kapalı konuma getirmelisiniz. Böylelikle hem siz hem de karşı taraf mesajı okuyup okumadığını anlamayacaktır. Ama siz ben göreyim o görmesin istiyorsanız böyle bir ayarın olmadığını söylemek isteriz.

Skype okundu bilgisini kapatma

Okundu bilgilerinin görünmemesi için bu ayarı kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Uygulamada bu işlemi nereden yapacağınızı bilmiyorsanız, işlemleri nereden yapacağınızı birlikte inceleyeceğiz.

Skype okundu bilgisi görünmesin çıkmasın

Skype okundu bilgisini kapatmak istiyorsanız;

 • İlk olarak Skype hesabınıza giriş yapın.
 • Sonrasında sol tarafta bulunan profilinize tıklayın.
 • Gelen ekranın altında bulunan ayarlara girin.
 • Açılan ekranda mesajlaşma bölümüne tıklayın.
 • Açılan sayfada okundu bilgilerini görmeniz gerekiyor. Kutu aktif durumdaysa sola kaydırın.
 • Yapılan işlemlerle birlikte okundu bilgilerini kapatmış olacaksınız. Ama uygulama da hala daha okundu bilgileri görünüyorsa,
 • İnternet bağlantınızı kontrol etmelisiniz.
 • Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme yapmalısınız.
 • Yanınızda farklı bir cihaz varsa o cihazla bağlantı kurmayı denemelisiniz.
 • Mobilden bağlıysanız, wi-fi ağına bağlanarak deneme yapmalısınız.
 • Hangi cihazdan bağlantı kuruyorsanız o cihazı yeniden kapatıp açmalısınız.

Yazımızda Skype uygulaması içerisinde okundu bilgilerinizin görünmemesi için neler yapılması gerektiğine değindik. Artık sizlerde Skype uygulamasında okundu bilgisinin kapamasına sahipsiniz.

Skype okundu bilgisi görünmesin çıkmasın

Skype uygulamasında arkadaş olduğunuz biri size neden okundu bilgilerinizin görünmediğini sorabilir. Siz de kendisine bu adımları takip etmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz. Takıldığınız noktada yeniden yazımızı açarak inceleme yapabilirsiniz. Olur da sormak veya eklemek istedikleriniz olursa bunu bize yorum olarak gönderebilirsiniz.

Skype okundu bilgisi görünmesin çıkmasın
Paylaş
Önceki İçerikFacebook hikayeye içine fotoğraf ekleme
Sonraki İçerikInstagram onay kodu neden gelir 2020
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here