Paylaş

Skype nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır? Sorularının yanıtı için araştırmaları tamamladık. Yazımızı incelemeniz halinde cevaplarını almış olacaksınız.

Skype uygulamasını bilgisayarda, telefonunuzda ya da tabletinizde kullanabiliyorsunuz. Uygulamada içerisinde eklemiş olduğumuz kişileri görüntülü ya da sesli arayabiliyorsunuz. Skype uygulamasının kullanabilmesi için internet bağlantınızın olması gerekiyor.

İnternet olmadan çalışmayan uygulamada aynı zamanda karşı tarafa dosya, resim ya da video gönderimi sağlayabiliyorsunuz. Artık büyük firmalar, şirketler ve kurumlarda Skype kullanımı yapmaktadır.

Skype nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?

Skype uygulamasını bilgisayarınıza Microsoft store üzerinden ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz. Aynı zaman da Apple store ya da Play store üzerinden de tablet ya da telefonlarınıza yine aynı şekilde ücretsiz indirebiliyorsunuz. Skype kullanıcı sayısı gün geçtikçe sürekli artış göstermektedir.

Skype hakkında merak edilenler

Uygulama arkadaşlarımızla, akrabalarımızla ya da sevdiğimizle rahat bir şekilde konuşma imkanı sunmaktadır. Ayrı ayrı gruplar oluşturularak ortak arkadaşlarınızla aynı çatı altında konuşma gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır.

Skype nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır

Skype hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız;

  • Microsoft store, Apple store ya da Play store üzerinden telefonlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz.
  • Uygulama internet olmadan çalışmadığı için kullanım için internetiniz olması gerekiyor.
  • Kayıt işlemlerinizi yaptıktan sonra profil resminize tıklayıp düzenlemelerinizi yapabiliyorsunuz.
  • Yine uygulama ile ilgili tüm ayarlarınızı yapabilmek için profil resminize tıklayalım.
  • Alt tarafta ‘’Ayarlar’’ yazısını göreceksiniz. Bu bölüme girerek tüm ayarlarınızı yapabilirsiniz.
  • Kişilerle iletişime geçmek istiyorsanız arama bölümüne tanıdığınız kişilerin isimlerini, telefon numaralarını ya da mail adreslerini yazmanız gerekiyor.
  • Eğer kullanıcı isim bilgilerini biliyorsanız o bilgiler üzerinden arama yapmanız yeterlidir.
  • Uygulamada aynı zamanda gruplar oluşturabiliyorsunuz. Ve oluşturduğunuz gruplara daha sonrasında kişileri ekleyebiliyorsunuz.
  • Skype üzerinden aynı zamanda görüntülü ya da sesli aramalarınızı yapabiliyorsunuz.
  • Görüldü bilgilerini aktif hale getirip kapatabiliyorsunuz. Böylelikle kimlerin mesajınızı görüp görmediğini anlayabiliyorsunuz.
Skype nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır

Skype hakkında merak ettiklerinizi yukarıda sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Uygulama hakkında eklemek istedikleriniz ya da sormak istedikleriniz olursa bunu bize yorumdan bildirebilirsiniz. Biz de yanıtı yine yorum alanından sizlere ulaştıracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here