Paylaş

Skype mesaj gönderemiyorum gitmiyor. Problemini konu alacağımız yazımızda yapılan işlemler sonrasında sorun çözüme kavuşacaktır.

Skype hesabınızda çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu hataların altında yatan nedenlerin başını ise internetiniz çekiyor. İnternet hizmetinizin yeterli olmadığı durumlarda hesap içerisinde çeşitli hatalarla karşılaşmanız gayet normaldir.

Son zamanlarda uygulamada mesaj atamama problemleri de artış göstermeye başlamıştır. Skype üzerinde gönderdiğiniz mesajın hangi sebeplerden dolayı karşı tarafa gitmediğini birlikte kontrol edeceğiz. Bu kontroller sonrasında sorun kısa süre içerisinde giderilmiş olması gerekiyor.

Skype mesaj gönderemiyorum gitmiyor

Bir uygulamada aldığınız bir hata sonrasında hiçbir zaman paniğe girmemeniz gerekiyor. Burada önemli olan tek husus sorunun nasıl çözüme kavuşacağıdır. Teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde artık yaşanan tüm sorunları kısa bir araştırma sonunda giderebiliyoruz.

Skype mesaj neden gönderilmiyor

Birine göndermiş olduğunuz mesaj uygulamada sürekli dönüp duruyorsa bunun için yapmanız gerekenleri anlatacağız. Gönderilen mesajın sürekli dönüp duruyor olduğunu gördüğünüz an hemen internet bağlantılarını gözden geçirmelisiniz. İnternetinizi kontrol ettiğiniz de bir sorun yoksa diğer nedenleri beraber inceleyeceğiz.

Skype mesaj gönderemiyorum gitmiyor

Skype mesajınızın karşı tarafa gitmesini istiyorsanız;

  • Mobil üzerinden bağlanıyorsanız, wi-fi bağlantısı kurarak deneme yapmalısınız.
  • Başka bir cihazdan deneme yapmalısınız.
  • Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme yapmalısınız.
  • Hangi cihazdan bağlanıyorsanız o cihazı bir kere kapatıp açmalısınız.
  • Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız eğer sırasıyla; Ayarlar>Uygulamalar>Skype>Ön belleği sil ve verileri temizle bölümüne tıklayın.
  • Mesaj gönderdiğiniz kişinin bağlantılarında bir sorun olup olmadığını sormalısınız.
  • Skype uygulamasının sunucusunda bir sorun varsa hiçbir işlem yapmadan beklemeniz gerekiyor.
  • Mesaj gönderimi bu yapılan işlemler sonrasında başarıya ulaşmış olması gerekiyor.

Skype hesabınızda karşılaştığınız mesaj gönderme sorununu yukarıdaki adımlarla gidermeniz gerekiyor. Uygulamada karşı tarafa mesajın gitmediğini kendi hesabınızdan bakarak görebilirsiniz. Muhtemel gönderdiğiniz mesajın hemen sol tarafında bir imlecin dönüyor olduğunu göreceksiniz.

Böyle durumlarda mesajın karşıya gitmediğiniz anlamalısınız. Ve ardından yukarıdaki adımları takip etmenizle birlikte sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Sizde artık skype hesabında mesaj gönderememe konusuna sahipsiniz. Olur da sormak veya eklemek istedikleriniz olursa bunu bize yorum olarak gönderebilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikFacebook hikayede puanlama bende yok
Sonraki İçerikSkype çıkış yapamıyorum çıkmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here