Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Skype görüşmeyi gizleme ve saklama işlem aşamalarını nereden sağlayacağınızı kapsamlı şekilde anlatacağız.

Skype son zamanların en gözde uygulamaları arasında olmaya devam etmektedir. Uygulamanın özellikle şirket içi bilgisayarlarda daha çok kullanıldığını söylemek mümkündür. Lakin bu durum artık kişisel kullanımın da artışıyla birlikte yok oldu diyebiliriz. Skype görüşmeyi gizleme ve saklama işlemleri hakkında araştırma içerisindeyseniz eğer doğru yerde olduğunuzu söylemekte yarar bulunuyor.

Hangi alanda olursa olsun her uygulamada yapılan görüşmelerin gizliliğinden emin olmak istemekteyiz. Skype uygulamasının da sizin gizliliğinize önem verdiğini söyleyebiliriz. Dilerseniz gizlilik ayarlarından işlemlerinizi sağlayabilir dilerseniz de direk sohbetinizi gizleyebilirsiniz. Sohbetin gizliliğini nasıl sağlayacağınızı birlikte göz atalım.

Skype görüşmeyi gizleme ve saklama

Skype görüşmeyi gizleme ve saklama

Skype görüşmeyi gizleme işlemlerinizi yapmak istiyorsanız eğer bunun için mobil ya da wifiye bağlı olmanız gerekiyor. Bu şartlar olmadığı sürece siz görüşmeyi gizleseniz bile gizleme işlemleriniz başarısız sonuçlanacaktır.

İnternet bağlıysanız eğer uygulamanın içerisine giriş gerçekleştirin. Uygulamaya girişinizi yaptıktan sonra hangi sohbeti gizlemek istiyorsanız o kişinin üzerine gelin. Daha sonrasında üzerine basılı tutarak sağ tıklayın. Açılan ekranda ‘’Görüşmeyi gizle’’ demeniz gerekiyor.

Görüşmenin gizleme işlemleri aslında bu kadardır. Şayet gizleme işlemleriniz esnasında takıldığınız ya da yapamadığınız bir yer olursa bize bunu yorum kısmından bildirebilirsiniz. Ben görüşmeyi gizliyorum ancak görüşme gizlenmiyor da diyebilirsiniz. Eğer internete bağlıyken dahi bu sorunu yaşıyorsanız diğer hususları kontrol edelim.

Skype görüşmeyi saklama

Skype görüşmeyi saklama ayarlarınızı bahsettiğimiz şekilde işleme koymanıza rağmen devreye girmiyorsa uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekecektir. Karşılaşılan bu durum sorunu gidermediyse şayet bilgisayar ya da telefonunuza gelen güncellemeden ötürü bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

Haliyle ilgili sorunun giderilebilmesi için gelen güncellemeyi işleme almanız gerekiyor. Ayarları belirtildiği gibi devreye alırsanız sorununuz kalmayacaktır. Saat ve tarih ayarları da önemlidir. Bu ayarlar doğruyu göstermiyorsa sorunun yaşanma nedenlerinden bir tanesi de budur.

Skype uygulaması için sormak veya merak ettiğiniz farklı konular varsa bize bunları yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here