Paylaş

Skype görüntülü mesaj gönderemiyorum gitmiyor. Problemi nedir? Nasıl çözebilirim? Sorunların cevabı yazımızda. Sesli mesajın gitmeme nedenini anlatacağız.

Skype görüntülü mesaj gönderimi sırasında çeşitli hatalarla karşılaşılabilmektedir. Skype uygulamasının en sevilen özelliğinden birisi de görüntülü mesaj gönderimi olmaktadır. Ancak çoğu kullanıcı görüntülü mesaj gitmiyor ya da görüntülü mesaj gönderemiyorum demektedir.

Skype uygulamasını yeni kullanıyorsanız eğer karşı tarafa nasıl görüntülü mesaj göndereceğini bilmeyebilirsiniz. Görüntülü mesajın karşı tarafa sorunsuz şekilde ulaşması için internet bağlantısının olması gerekmektedir. İnternet olmadan görüntülü mesaj karşı tarafa asla gitmeyecektir.

Skype görüntülü mesaj gönderemiyorum gitmiyor

Dolayısıyla görüntülü mesaj gönderimi sırasında ilk kontrol etmeniz gereken husus internet bağlantısıdır. Bağlantılar da herhangi bir sıkıntı olmamasına rağmen görüntülü mesaj karşı tarafa gitmiyor ise diğer nedenleri kapsamlı şekilde ele alacağız.

Yapılan işlem ayarları sonrasında Skype uygulamasında görüntülü mesajın neden gitmediğini anlatacağız. Görüntülü mesajın karşı tarafa gitmeme nedenlerine yazımızda bulabilirsiniz. Hadi gelin beraber inceleyelim.

Skype görüntülü mesaj niye gitmiyor

Öncelikle görüntülü mesajın nereden ve nasıl gönderileceğini sizlere sunacağız. Daha sonrasında ise gönderdiğiniz mesajın karşı tarafa neden ulaşmadığını kontrol edeceğiz. Yapacağınız işlemler sonrasında görüntülü mesaj sorunsuz şekilde karşı tarafa gönderilecektir.

skype görüntülü mesaj gitmiyor
 1. Öncelikle Skype uygulamasına giriş yapın.
 2. Sonrasında görüntülü mesaj göndermek istediğiniz kişiyi bulun.
 3. Mesaj gönderme ekranına geldiğinizde sayfanın hemen sağ alt tarafında seçenekler göreceksiniz.
 4. Bu seçenekler içerisinde kamera ikonuna benzer bir seçenek göreceksiniz.
 5. O seçeneğin üzerine dokunun.
 6. Kaydetmeye hazır diye bir ekran göreceksiniz.
 7. Kayıt işlemlerinin başlaması için kırmızı butona tıklayın.
 8. Kayıt bittikten sonra mesajı karşı tarafa gönderin.

Yaptığınız işlemler sonrasında görüntülü mesajı çekip karşı tarafa göndermiş oldunuz. Ama karşı taraf mesajın gelmediğini söylediyse bu durumda neler yapılması gerektiğine bakacağız.

Skype görüntülü mesaj gönderemiyorum gitmiyor
 • İlk olarak internet veri bağlantısını kontrol ediyoruz. Gönderilen video içeriğinin boyutu yüksek ise gitmeme nedeni bundan kaynaklı olacaktır.
 • Eğer işlemler yarıda kaldıysa wi-fi bağlantısına bağlanıp tekrar deneme yapalım.
 • Görüntülü mesajın karşı tarafa gitmeme nedenlerinden birisi de cihazınızın saat ve tarih ayarlarının yanlış olmasıyla alakalıdır.
 • Böyle bir durumda saat ve tarih ayarlarını düzeltip daha sonrasında tekrar deneme yapalım.
 • Yine olmaz ise uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme sağlayabilirsiniz.

Skype görüntülü mesaj gönderemiyorum gitmiyor sorunu için yukarıda yapılacak müdahaleler sorunu ortadan kaldıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here