Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Skype engeli kaldırma ve geri alma işlem aşamalarını detaylı olacak şekilde anlatacağız.

Tüm uygulamalarınızda olduğu gibi skpye uygulamasında da kişilerin engellenmesini sağlayabiliyorsunuz. Sizi rahatsız eden ya da konuşurken daha sonrasında küs olduğunuz kişilerin engellemesini sağlayabilirsiniz. Skype engeli kaldırma ve geri alma işlemlerinin nereden yapıldığı hakkında bir araştırma yapıyorsanız eğer doğru yerdesiniz.

İş yerinde ya da normal sohbetleriniz için yükleyip kullandığınız uygulamada ücretsiz olacak şekilde görüşmelerinizi sağlayabilirsiniz. Gerçekleştirilen bu görüşmelerinizin tamamını tanıyor olduğunuz kişilerle yapmaktayız.

Skype engeli kaldırma ve geri alma

Skype engeli kaldırma

Skype engeli kaldırma işlemleriniz için öncelikle birini engellemiş olmanız gerekiyor. Bu kişi iş yerinden bir arkadaşınız olabilir. Ya da normal konuştuğunuz bir arkadaşınız veya akrabanız da olabilir. İlerleyen dönemlerde bu kişiyle küstüğünüzde ya da tartıştığınızda o kişinin engellemesini sağlayabilirsiniz.

Ve tekrardan barışmaya karar verdiğiniz de ise yine bu kişiyi kendiniz Skype uygulamasında engelini kaldırabilirsiniz. Engellemiş olduğunuz kişiyle farklı gruplarda bağlantınız varsa onun yazdıklarını görebiliyorsunuz. Ya da o da sizin yazdıklarınızı görebilmektedir.

Gruba bağlantınız yok ise o kişiyle sohbetiniz engel sonrasında kalkmış olacaktır. Engellenen kişiyle tekrardan barışma durumu söz konusu ve artık engeli kaldırmak istiyorsanız bunu ayarlar alanından sağlayabilirsiniz.

Öncelikle Skype uygulamasının içerisine giriş yapın. Beraberinde sayfanın sol üst tarafında bulunan Profil simgesinin sağındaki (…) çizgili bölümüne dokunun. Ardından gelen seçeneklerin içerisinde ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş sağlayın.

Ayarlar alanına girdiğinizde yine sol menü ekranında ‘’Kişiler’’ kısmı yer almaktadır. Kişilere tıklayıp oradan da ‘’Engellenmiş kişiler’’ bölümüne giriş sağlayın. Burada engellediğiniz kişilerin toplu listesi gelecektir. Engelli kaldırmak istediğiniz kişinin sağındaki ‘’Engeli kaldır’’ butonuna tıklayın.

Skype engeli geri alma

Skype engeli kaldırma ve geri alma

Skype engeli geri alma işlem aşamalarını yukarıdaki şekilde işleme koyabilirsiniz. Belirttiğimiz işlemler sonucunda engeli kaldırmanıza rağmen engel kalkmıyor ise internet bağlantınızın kontrol edilmesi gerekiyor.

Bağlantılarınızı kontrol ettikten sonra tekrar deneme sağlayın. Bu denemeler sonucunda problem giderilmez ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here