Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Skype aramalar otomatik yanıtlanmasın ve cevaplanmasın istiyorsanız eğer bunun çözümü için nelerin gerektiğini ileteceğiz.

Sohbet uygulamalarından birisi olan Skype uygulamasında görüntü konuşmanızı, sesli aramanızı ya da dosya gönderimlerinizin tamamını sağlayabiliyorsunuz. Bir çok şirket ve kurumun kullanmış olduğu uygulamayı kişisel olarak siz de kullanabilirsiniz. Ancak çoğku kullanıcı Skype aramalar otomatik yanıtlanmasın ve cevaplanmasın diye araştırma yaptığını gözlemledik.

İş yeri için kullanıyorsanız eğer aramaların ne zaman geleceğini bilemeyebilirsiniz. O yüzden gelen aramanın kendiliğinden açılması sizi sürekli sıkıntıya koyabilir. Bu şekilde bir sorun olmasın istiyor olmanıza rağmen böyle bir hata ile karşılaştıysanız ayarları nasıl düzelteceğinizi bildireceğiz.

Skype aramalar otomatik yanıtlanmasın ve cevaplanmasın

Skype aramalar otomatik yanıtlanmasın

Skype aramalar otomatik yanıtlanmasın diyorsanız uygulamanızın içerisinde bu ayarların yapmanız gerekiyor. Şimdi isterseniz durumu daha fazla uzatmadan hangi ayarların nereden yapıldığına dair bilgilere göz atabiliriz. İlk olarak Skype uygulamasının içerisine giriş gerçekleştiriyoruz. Uygulamaya giriş sağladıktan sonra sol üst köşede profilinizin olduğu simgeye dokunun.

Oradan ‘’Ayarlar’’ kısmına girişinizi gerçekleştirdiğinizde gelen ekranın sol menü tarafında ‘’Aramalar’’ yazısını göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda gelen ekranda ‘’ Otomatik arama yanıtı’’ ve ‘’Gelen aramaları otomatik olarak yanıtla’’ butonunun sola kaydırarak sorununuzu giderebilirsiniz. Artık aramalar otomatik yanıtlanmayacak sadece siz yanıt verirseniz yanıtlanacaktır.

Ancak bu işlemi yapıyor olmanıza karşın yine de aramalar otomatik yanıtlıyor ise internet bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlantı kurarak deneme sağlayabilirsiniz. Ağ bağlantı ayarlarınızda herhangi bir problem yok ise geri kalan işlemleri aşağıdaki şekilde işleme koyabilirsiniz.

Skype aramalar otomatik cevaplanmasın

Skype aramalar otomatik yanıtlanmasın ve cevaplanmasın

Skype aramalar otomatik cevaplanmasın istiyorsanız bilgisayar, telefon ya da tabletinize gelen bir güncellemeden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Güncellemelerinizi işleme koyduktan sonra yeniden deneme sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu da sorunu gidermez ise uygulamayı cihazınızdan kaldırarak tekrar kurduğunuzda sorun giderilmiş olması lazım.

Diğer arkadaşlarınızda aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığını öğrenerek genel bir problem var mı yok mu? Bunu da öğrenmiş olacaksınız. Eklemek ya da sormak istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here