Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Skype arama zamanlama ve ayarlama konusunda ki işlemlerinizi nereden sağlayacağınızı konu aldık.

Skype uygulamasının kullanımının eskiye oranla son dönemlerde daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bilgisayar ve telefonlarınızda çok rahat bir şekilde kullanım yapabildiğiniz uygulamayı kurumsal firmaların bir çoğu kullanmaktadır. Skype arama zamanlama ve ayarlama konusunda bir araştırmaya girdiyseniz eğer ilgili işlemleriniz konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Skype üzerinde bir toplantı yapacaksanız ve bu toplantı sizin için önemliyse toplantı yapacağınız kişilerle aramanızı zamanlayabilirsiniz. Zamanlamanın nereden ve nasıl yapıldığını ise birlikte gözden geçirerek sorununuzu gidereceğiz.

Skype arama zamanlama ve ayarlama

Skype arama zamanlama

Skype arama zamanlama işlemleriniz için öncelikle uygulamanızın içerisine giriş sağlamanız ve internet bağlantınızın olması gereklidir. İnternet bağlantınız olmadan skype üzerinde herhangi bir işlem sağlamanızı tavsiye etmiyoruz. Şimdi her şey hazır ise ilgili ayarları nereden sağlayacağınıza bakalım.

İlk olarak uygulamaya girişinizi gerçekleştirdikten sonra hangi arkadaşınızla arama zamanlama yapacaksanız o arkadaşınızın üzerine dokunun. Buraya dokunduğunuzda gelen ekranda da yine arkadaşınızın isim soy isim bilgilerinin olduğu alana tıklayın. Gelecek olan ekranda ‘’Arama zamanlama’’ yazısını göreceksiniz.

Ardından aramanın hangi tarihe, hangi saate ve zamanlamaya göre ayarlanacağını kendiniz belirleyebilirsiniz. Zamanlamayı yaptığınızda ileri derseniz işlemleriniz bitmiş olacaktır. Karşı tarafında yapmış olduğunuz zamanlamadan haberdar olacaktır.

Skype arama ayarlama

Skype arama zamanlama ve ayarlama

Skype arama ayarlama adımları esnasında karşılaştığınız bir sorun olur ise bize bunu yorum kısmından bildirebilirsiniz. Normalde uzaktan eğitimlerin verildiği bu dönemde Skype uygulamasını da kullanabilirsiniz. Çünkü uygulamadan birden fazla kişiyle aynı anda görüşme sağlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu bağlamda görüşmelerinizi sağlamanızda herhangi bir sorun olmayacaktır.

Tabi asıl konu zamanlama olduğundan dolayı işlemlerinizi bitirmenize rağmen zamanlama devreye girmiyorsa uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme sağlayabilirsiniz. Ya da bağlantılarınızı gözden geçirerek yeni bir ağa bağlanıp o şekilde deneme yapabilirsiniz. Skype için yazılarımızı hazırlamaya başladık.

Bundan sonraki süreçte ise bu yazılarla ilgili detaylı bilgilerin içerik konularını sizlerden alacağız. O yüzden aklınızda takılan veya uygulama da karşılaştığınız problemleri bizlere iletebilirsiniz. Umarım zamanlama için hazırlamış olduğumuz konu sizler için yararlı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here